Informace
Jsme domovem:
668 povídek
od 235 autorů
z 764 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro Nedojde
Komentátor: Łily Anonymní Datum: 22.09.2017 - 23:07 Titulek: Nedojde

Smutný, ale hezký =) nikdy jsem si nemyslela, že by pan Black byl taková... (hmm, nebudu sprostá) jako jeho manželka. Už podle jejího ječícího obrazu si můžeme domyslet, že hlavní slovo v rodině měla nepochybně ona. 

 Jak by to asi změnilo vývoj událostí, kdyby si Sirius a Orion ty dopisy vyměnili? (Vím, že tu píšeš Arcturus, ale Siriův otec se jmenoval Orion, alespoň oficiální rodokmen Blacků to tvrdí). Nevím, jestli by to něco zmènilo, každopádně by to bylo zajímavé.Odpověď autora:

Pokud jde o to jméno, povídka pochází z doby dávno předtím, než Rowla svůj blackovský rodokmen vypustila. (Přiznám se ale, že ani v době potom bych se nejspíš o její dodatky objevující se na Pottermoru nezajímala, protože podobné trousení považuju za určitý druh podvádění. Autor má promluvit v díle, anebo mlčet navždy!)
Inspiračním zdrojem bylo tenkrát právě to, že jsem tehdy narazila na několik fanfikcí, kde byli Siriovi rodiče vykresleni vyloženě jednorozměrně, a navíc oba úplně stejně. Přišlo mi to jak literárně nudné, tak nepatřičné vzhledem k tomu, že skutečná realita toxických rodin je obyčejně mnohem složitější. Tudíž mě moc těší, že právě tohle oceňuješ.
Co by se stalo, kdyby ty dopisy poslali? Nebo aspoň jeden? Hm, nevím. Taky nevím, jestli si to všechno třeba ještě nestihli říct jinak, jen o něco málo později...