Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 764 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro Motýl
Komentátor: nevi Anonymní Datum: 28.12.2006 - 15:03 Titulek: Motýl

Povídka je průměrná, takových je tady mnoho. Téma není nijak světoborné. Ale k napsání komentáře mě donutila tvá... autorská pýcha? Opravdu si myslíš, že -náctiletá holka, která má momentálně špatnou náladu, protože se rozešla s klukem (nebo něco jiného, doplň si sama), ví všechno o životě líp než úspěšný spisovatel žijící před 400 lety?Odpověď autora:

Trochu se pleteš, protože nemám momentálně špatnou náladu, netrpím depresemi ze svého života, nic takového, na to opravdu nehraju.
Rozhodně si nemyslím, že bych o životě věděla víc, nikdy to tvrdit nebudu, ale uznávám, že to tak mohlo vyznít. Takže pokud tě to pobouřilo, omlouvám se.

Komentátor: Birute Přihlášený Datum: 04.12.2006 - 17:49 Titulek: Motýl

Oceňuji tvůj pokus napsat příběh "o všem a o ničem", ale povedlo se ti jen to druhé. To, že použiješ spoustu kontrastů, básnických výrazů, spoustu tajemství a utrpení, ještě nezaručuje, že je tvůj příběh dobrý. Hraješ na city a já to respektuji, ale jde to i jinak - bez klišé a provařených frází, které patří do výbavy průměrného "dark/gothic" autora: sežehlé srdce, krev kapající z lidí (aby bylo jasné, že trpí) atd.

Ten odkaz na Shakespearovy tragédie, o kterých tvrdíš, že nejsou nic v porovnání s "opravdou bolestí, smrtí, láskou" vyznívá hodně pateticky. Shakespeare si totiž opravdovou lásku, smrt a bolest prožil a moc dobře věděl, o čem psal.

Doufám, že jsem tě příliš nezdeptala. Mysím si prostě, že máš na víc. Nepochybuji o tom, že jsi velmi citlivý člověk, schopný zachytit vnitřní život svých postav. A že to jednou zvládneš daleko přesvědčivěji a originálněji. Talent na to máš.

 

 Odpověď autora:

Napsat, že mě to nezamrzelo, by bylo dost pokrytecké. Musela jsem nad tím přemýšlet. Ale na druhou stranu jsem ráda, že ti má povídka stála za komentář.
Ve ff se pohybuji více jak rok a za tu dobu byl tvůj komentář první opravdu konstruktivní, za což ti děkuji.
Tahle povídka je hodně stará, druhá, kterou jsem napsala, proto ji mám ráda, líbí se mi, ale díky za tvůj názor, protože je oprávněný, něco mi do budoucna dá.