Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 770 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro Rudá říše
Komentátor: Aries Anonymní Datum: 07.01.2007 - 11:35 Titulek: ...4x kapitola

odpověď na autorskou poznámku:

 No to je právě to. Ono je to totiž na té povídce zatraceně vidět, jak je šitá horkou jehlou. Víš, že jsou  i velice uznávaní a zavedení autoři povídek, kterým trvá třeba měsíc i víc, než s něčím konečně jdou na veřejnost, a mezitím neustále pilují, opravují a vylepšují, shánějí beta-read apod.?  Přesně tohle bys měla udělat i ty. Fabulační schopnosti ti nechybí, jde hlavně o formu. Neboj se, zdá se, že pokud nenastane konec světa, potterpovídky tu ještě nějaký čas budou, takže se můžeš k povídce v klidu vrátit a vložit ji znova ve vylepšené verzi.

Komentátor: Esclarte Anonymní Datum: 05.01.2007 - 15:59 Titulek: ...4x kapitola

Hlavně by to chtělo trochu víc zapracovat na některých pasážích, kde se všechno odehrává moc rychle a výsledek působí nelogicky. Například přesvědčování Marka, jak už tady padlo, a taky jeho zrada.

Komentátor: Aquila Anonymní Datum: 05.01.2007 - 10:38 Titulek: ...4x kapitola

Chtělo by to nějaký postřik na upíry, případně povolat z Vojslavic Jakuba Vandrovce s jeho osikovým kůlem, stříbrnou lopatou a násilnickou povahou.


Komentátor: Ness Anonymní Datum: 03.01.2007 - 22:29 Titulek: ...4x kapitola

Tak tolik různých druhů pravopisných chyb mé oko nespatřilo už docela dlouho. Užívání y/i ti u adjektiv a sloves vypadá, jako bys je vybírala namátkou, protože s pravidly pravopisu toho místy moc společného nemají. Hned za "íčkama" pokulhávají vidy, jinak vážně netuším, jak jsi mohla napsat "nechci tě zabíjet" nebo "padala na pružné nohy" (btw, ta druhá věta je naprosto zbytečná, protože o větu dál rozepisuješ to samé) - co takhle změnit to na vid dokonavý? Co se zbytečných slov týče - přirovnání "jako přibitá hřebíkem, jako přikovaná" jsou sice hezká, ale pro příště si pamatuj, že stačí jen jedno.

Další věc, co mě praštila do očí - "bylo mu 2913 let a z toho 2887 DNÍ byl upírem". 2887 dní je asi 8 let, mohla bys mi prozradit, čím byl předtím? Na člověka by totiž vydržel dost dlouho, skoro tři tisíce let...neměly by tam náhodou místo dnů být roky?

Děj samotný připomíná science fiction, zvlášť co se postavy Marka týče. Hovor ve zkratce: Ahoj, byla jsem dlouho pryč, teď jsem upírka a potřebuju, abys zašel do ohromně tajné organizace , abych pak mohla všechny její členy zabít - po takovém telefonátu bych spíš zavolala ty hodné pány v bílých pláštích než abych řekla jo, jasně, spolehni se, tím spíš, že jde o puberťáka. Taky nechápu, jak mohl být Karl Karin tak odporný a prakticky v dalším okamžiku už to byl její milovaný.

Komentátor: Mathilda Přihlášený Datum: 03.01.2007 - 19:25 Titulek: ...4x kapitola

Koukám, že úpravu komentáře mi to nevzalo, takže ještě dodávám zvlášť:

Vím, jak jsi myslela tu "Rudou říši" - ale k povídce mě přilákal právě ten název, protože jsem si okamžitě představila, že Voldemort se dal ke komunistům a tohle by mohla být zajímavá parodie ;o)

Komentátor: Mathilda Přihlášený Datum: 03.01.2007 - 15:36 Titulek: ...4x kapitola

Ačkoliv upírská dramata mě obvykle moc neberou, tvoje povídka určitě není nezajímavá.

Ale musím ti vytknout podobné věci jako Aries - oprav si hrubky, pokud jsi je udělala jen z nepozornosti, přečti si po sobě povídku víckrát, jestli ti ale pravopis dělá problémy, najdi si beta-readera, který tě na ně upozorní. Není to žádná ostuda, tyhle služby využívá hodně autorů. Beta-reader ti může poskytnout i rady ohledně děje - ne snad úpravy v obsahu, jako spíš ve formě, protože tady opět musím souhlasit s Aries, že příběh nabytý tolika událostmi by potřeboval větší rozsah.  

Ve psaní určitě pokračuj, "vypiš se" a ráda si od tebe ještě něco přečtu ;) 

Komentátor: Aries Anonymní Datum: 03.01.2007 - 12:00 Titulek: ...4x kapitola

No, byla jsem varována předem, ale přest tohle dílko neshledávám tak katastrofálním. Celkem jsem se bavila, ale výhrady mám : jednak ten pravopis, to je bez diskuse.

Další věc je sloh. Jen ve druhém odstavci se ti snad 7x opakuje slovo osoba , například. Prostě stylisticky to není napsané příliš obratně a taky to dělá celkový dojem určité odfláknutosti. Kdybys na tom ještě trochu zapracovala,  přidala podrobnosti a trochu atmosféry, aby to nepůsobilo tak uspěchaně, vyšel by z toho docela zábavný horůrek. například nad tímhle jsem se dost dlouho smála: Jsi přirozený vůdce.“ Slova vyslovoval povzneseně, až to Katrin málem přetáhlo na jeho stranu. Včas si ale uvědomila, že je to manipulace. I když jsi to tak asi nemyslela. Zvolni, nespěchej, nikdo tě nehoní, tvoje temná hrdinka by  měla přece jen přemýšlet a svádět vnitřní boj trochu propracovaněji.

A dávej si pozor, aby v tom někdo nenašel podobnost s  romány Anne Riceové, protože jinak tě smažou, a to by byla přece jen škoda

Komentátor: nevi Anonymní Datum: 02.01.2007 - 20:15 Titulek: ...4x kapitola

Milá autorko,

až po schválení jsem si všimla, že povídka obsahuje spoustu pravopisných chyb a také má nevhodný souhrn. Proto vás žádám, abyste toto opravila, protože schválení povídky je nevratný proces a musela bych ji smazat, neboť porušuje pravidla.

S pozdravem

admin.