Informace
Jsme domovem:
667 povídek
od 234 autorů
z 764 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro PROKLETÍ TEMNÝCH RODŮ
Komentátor: Effaran Arren Anonymní Datum: 29.11.2007 - 17:03 Titulek: Kapitola 6

skvělý. Nejvíc se mi líbí to že: tvého kmotra zabila má matka, upřímnou soustrast...

Komentátor: Bejushka Anonymní Datum: 10.11.2007 - 18:00 Titulek: Kapitola 6

Mno...popravdě nic moc...jako není to nejhorší povídka odtud ale ani nejlepší...moc mě to nevzalo...dávám jen 3 hvězdičky.

Komentátor: Ness Anonymní Datum: 28.01.2007 - 13:21 Titulek: Kapitola 1

Přiznám se, tuhle povídku jsem nečetla. Na zhodnocení mi stačil pohled na název a na nick autorky (btw, tohle není zaměřeno proti ní, tenhle nick jsem předtím nikdy neviděla). A jak tak čtu komentáře, vůbec jsem se nemýlila.

Komentátor: nevi Anonymní Datum: 28.01.2007 - 10:12 Titulek: Kapitola 1

Ale to, že je ta povídka první, tě neomlouvá. I když píšeš prvotinu, měla by sis to důkladně rozmyslet. A taky si opravit chyby.

Prvotina nerovná se první povídka. Prvotina je první povídka, která ti připadá dost dobrá, abys s ní šla ven. Takovéhle povídky píše většina autorů (možná dokonce všichni, já nevím - akorát si to nechávají pro sebe:-)). Jestli nevíš, co je Mary Sue, klidně se ozvi, pošlu ti nějaké vysvětlující materiály. Mám je i tady na webu, ale test pro autory jsem tam zatím nedala.Odpověď autora:

Jo, to budu ráda, když mi k tomu něco pošleš. Děkuji

 Anabela

Komentátor: nevi Anonymní Datum: 27.01.2007 - 23:10 Titulek: Kapitola 6

Kromě toho, že bezvýhradně souhlasím s Aries, ještě musím dodat, že v textu je i spousta logických a faktických chyb.

Příklad faktické chyby: Ono by nebylo špatné nakreslit si rodokmen včetně dat narození členů. Za předpokladu, že se Narcissa vdala dejme tomu ve dvaceti a Andromeda je o dva roky mladší než ona, muselo jí být 19 v době, kdy se narodil Draco. Jenže ona má přece dceru, která je přinejmenším o 7 let starší než Draco.

Příklad logické chyby: když si pro Anabelu přišli rodiče, šla si sbalit věci a chtěla zdrhnout, protože o ně nestojí, když se o ni sedmnáct let nezajímali - to je reálné reakce. Vždyť ji vychovávali Harperovi jako vlastní dceru. Ale stačí, aby jí její matka vysvětlila, jak to věci mají, ona udělá otočku o 180°, odjede do Malfoy Manor a po své adoptivní rodině ani nevzdechne. Tohle už normální není. Proč se nezeptala, kde byl celou dobu její otec? A jaktože je tak rychle přijala za své rodiče a vůbec nechce zpátky ke své rodině, která jí dala sedmnáct let šťastného dětství?Odpověď autora:

Ahoj, promin, ale je to moje úplně první povídka, takže opravdu nejsem v těchto věcech zběhlá. Normálně píši jen poezii, tak jsem chtěla zkusit taky nějakou povídku.

 Anabela

Komentátor: Aries Anonymní Datum: 27.01.2007 - 22:56 Titulek: Kapitola 6

Nu tedy...  nemohu nevzpomenout jisté tvé předchůdkyně blahé paměti, takříkajíc sestry ve tvorbě. Ona ovšem zmoudřela.

Na druhou stranu jsem nezmoudřela já, protože přestože mám šíleně moc práce, čtu si tady povídku o mary sue, která v šesti kapitolách nepopisuje žádný děj, ba co dím,  snad se tam nevyskytuje ani jedna originální věta (tvoje nejmenovaná předchůdkyně přece jen sam tam něco vymyslela z vlastní hlavy, třeba Dracovo zjevení ve zkušební kabince)., no a já to přečetla a dokonce jsem se snažila nepřeskakovat řádky a zase jednou jsem se opravdu zasmála (jen nad pravopisem jsem plakala).

Te´d vážně, jestli to opravdu myslíš vážně, tak bych  radila ještě si to pořádně promyslet a neposílat rovnou všechno, co slina na klávesnici přinesla. Pokud ovšem nechceš kandidovat v hitparádě mary sue