Informace
Jsme domovem:
668 povídek
od 235 autorů
z 764 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro Konec...
Komentátor: Jaen Anonymní Datum: 04.04.2007 - 19:06 Titulek: Kapitola 1

Z vlastní zkušenosti jsem zjistila, že básně, které nemají pořádně žádné rýmy, jsou nejlepší...Tím samozřejmě nechci říct, že je dobré, když se báseň moc nerýmuje - od toho to báseň vlastně je, ale někdy je důležitější, co se snažíš "básní" říct, než to, v jaké formě to podáš...
Někdo si možná pomyslí: "no jo, Jaen, ta komentu¨je každou tragickou povídku", a je to skoro pravda, ale přiznávám, že tragickým povídkám rozumím víc než parodiím, a taky si myslím, že ti, co píší tento žánr potřebují trochu "povzbuzení", protože většina lidí jim celou tvorbu zkritizuje od začátku do konce...
Vyčerpávající komentář, kterým jsem vlastně chtěla říct jenom to, že se mi to líbilo=)

Komentátor: Birute Přihlášený Datum: 01.04.2007 - 07:36 Titulek: Kapitola 1

Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v tom, jak pracuješ s rýmy. Někdy je to pravidelné, někde, jako by rým musel ustoupit tvé tvůrčí výpovědi. Na to máš právo, ale pro mě je báseň trochu zmatečná.

Dvojverší: Na hřbitově na kameni/Ve tmě v noci při modlení. To se mi líbilo. Je to skoro erbenovský začátek. I když: Proč někdo chodí čistit hroby ve tmě?

Archaický slovosled. Většinou básním neprospívá, pokud tedy nepíšeš parodii.

Depresivní náladu jsi u mě opravdu nevyvolala. Na to je v básni příliš mnoho výrazů, které už jsem četla u jiných autorů (čistá duše, topení ve víně). Začíná mi vrtat hlavou, proč tolik autorů nechává Ginny na nějakém hrobě v ošklivém počasí.

 Odpověď autora: Moc díky za rozbor. S básněma opravdu teprve začínám a tak se mi každá připomínka hodí. Zkusím zlepšit co můžu, aby to příště bylo čitelnější. ; )