Informace
Jsme domovem:
667 povídek
od 234 autorů
z 764 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro G+H
Komentátor: lulinecka Přihlášený Datum: 07.08.2015 - 16:55 Titulek: Battlecry

take roztomile 

Komentátor: RavenG Anonymní Datum: 15.02.2012 - 21:26 Titulek: Battlecry

Aco se stalo s hadem??

Komentátor: lussi Anonymní Datum: 06.10.2008 - 21:16 Titulek: Battlecry

Mas to perfektni

Nekteri by rekly ze je to kratke ale ja vim co to da za praci takze klobouk dolu 

Jses dost dobra

Komentátor: Linda Anonymní Datum: 11.02.2008 - 18:42 Titulek: Battlecry

Je to dobrý, ale jako to znamená, že Voldemort umřel?

A není to náhodou divný, když Harry v Doupěti ještě předtím říkal, že ještě je jeden viteál a to je ten had?

 Jinak docela dobrý.

Komentátor: Wen Anonymní Datum: 26.10.2007 - 16:33 Titulek: Battlecry

Pěkná lovestory....

Komentátor: Jaen Anonymní Datum: 20.08.2007 - 15:49 Titulek: Po letech

Píšeš, že to je tvoje první povídka a upřímně doufám, že jsi od té doby zlepšil svůj styl i logickou návaznost příběhu. Nemohu to posoudit, jelikož je to první povídka, kterou od tebe čtu, ale snad najdu čas a porovnám ji s nějakou tvou novější.
Co se týče povídky, souhlasím s komentáři přede mnou (akorát chápu kolébku ze vzduchu;)) Jsou tam opravdu nějaké nelogismy - přivítání Ginny, či Hermiona; mimochodem, pokud by Harry přišel do Doupěte, řekla bych, že by byli vzhůru úplně všichni, takže žádné tiché chrápání by nemohlo být slyšet...A také, vařila vždy paní Weasleyová, myslíš, že by najednou pustila k plotně Hermionu?:)

Komentátor: kukkyi Anonymní Datum: 02.08.2007 - 13:52 Titulek: Po letech

Myslím, že v tvé povídce je pár velkých nesrovnalostí. Například myslíš si, že když je Harry na útěku před Smrtijedy může se jít ucházet o místo učitele do Bradavic???..Jak může Harry jen tak vykouzlit kolíbku?-kdyby to takhle lehce šlo, na co by byly obchody??..a proč mu na to Hermiona řiká že to nemusel, když Harryho to stálo jenom mávnutí hůlky?.. Pak trochu necitlivý Harry se místo na ginny hned na začátku staral jenom o rona a pak mu vlastně nic nechtěl.. a proč vlastně omdlel????

Komentátor: Hermionka02 Anonymní Datum: 27.07.2007 - 14:20 Titulek: Po letech

Ježiš,mám tam úplně stejnou chybu,jako Cinderella.Fakt sorry.

 

Komentátor: Hermionka02 Anonymní Datum: 27.07.2007 - 14:18 Titulek: Po letech

Je to docela dobrý,ale měla bys víc rozepsat pocity Ginny.Taky doufám,že bude pokračování.

Komentátor: Cinderella Anonymní Datum: 27.07.2007 - 14:18 Titulek: Po letech

Jejda:). Chybička se vloudila. Doufám, že mi promineš, že jsem to vše psala pro autorku, místo pro autora. Jsem už tak zvyklá, že se ani pořádně nepodívám. Takže ještě jednou promiň :)

Komentátor: Cinderella Anonymní Datum: 27.07.2007 - 14:11 Titulek: Po letech

Tak tedy bohužel. Tahle povídka je podle mého názoru hodně uspěchaná. Pomohlo by, kdybys víc rozepsala pocity, pohledy, trošku si pohrála s atmosférou atd...Navíc Ginnyina reakce na Harryho návrat je naprosto nedostačující.
"Ahoj Harry, co ty tady?", mi nepřijde jako reakce milující dívky, která probrečí dva roky, protože neví co je s Harrym. Čekala bych vroucí objetí nebo naopak, že mu vynadá a seřve ho, že nenapsal a pak se neubrání slzám.Nebo další:
"No, já a Ron jsme se vzali a čekáme dítě," pravila Hermiona a při těch slovech se poškrábala na nose.",  to zní jakoby ani Hermiona nebyla ráda, že se vzali. Jakoby z toho byla poněkud znuděná.  Já kdybych někomu oznamovala, že čekám dítě a jsem už vdaná za jeho nejlepšího kamaráda, nejspíš bych se alespoň usmála. A Harry jim vykouzlí kolébku jako svatební dar. To se mi sice moc nelíbí, ale to už je jen můj  subjektivní názor.  Máš tam pár překlepů (Georgie, tedy pokud to nebyl záměr) a pár  gramatických chybek (např. chvíle jako růže -> chvílemi jako růžemi, ne chvílema, a pak  klasickou chybku v zájmeně ona, 3. pád je jí a ne ji). Zdálo se mi ještě, že tam máš pár čárek navíc, ale nevím to jistě, tak podrobně jsem to zas nezkoumala.
No, psalas, že je to tvá prvotina a podle toho to také tak vypadá. Příště by určitě neškodil beta-read (tedy, ten snad neškodí nikdy;)

Komentátor: jaskera Anonymní Datum: 27.07.2007 - 12:57 Titulek: Po letech

no,nechápu proč je v uvodu napsane že je povídka dokončena,protože upřímě doufám,že dokončena není a ani se mi nezdá že by byla.Tak doufám že bude na konci trochu veselejší...

Komentátor: anai Anonymní Datum: 26.07.2007 - 22:18 Titulek: Po letech

a co pokračováníčko??? doufám že bude brzy...

Komentátor: Luna Přihlášený Datum: 26.07.2007 - 19:22 Titulek: Po letech

Na začítek musím říct, že jsem možná blbá, ale tak nějak jsem nepochopila, proč je polovina tlustě zvýrazněná.

Příběh hodnotím celkem kladně až nato, že je až příliš vytržený z kontextu. Chtělo by to něco víc okolo.

Kromě toho mi přijde, že první polovina je (a to myslím kladně) smutně laděná, ale s výběrem vhodnějších řečnických a mluvnických obratů by mnohem lépe "chytila za srdce."Odpověď autora: No abych se přiznal...taky netuším proč je ta jedna poloviny zvýrazněna...psal jsem tuto povidku cca. před dvěma lety a teď jsem to jen kopíroval na tuhle stranku aniž bych se na to podíval.