Informace
Jsme domovem:
667 povídek
od 234 autorů
z 764 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro Kde zůstaly sovy?
Komentátor: kopapaka Přihlášený Datum: 23.04.2012 - 22:19 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Citace: "Autorka od začátku plánovala jednorázovku a nemá naprosto tušení, kam by se děj měl od téhle chvíle ubírat. Každopádně moc děkuje za přečtení:o)"

Já bych možná měl nápad...

Nevím, jestli za to stojí, ale něco bych měl...

Komentátor: kopapaka Přihlášený Datum: 25.10.2011 - 18:54 Titulek: Kde zůstaly sovy?

nevI:ohledně internátu. V Anglii je internátní školství i u vyšších stupňů základních škol poměrně běžné.

Vernon se prostě chtěl Haryho zbavit, což je mimochodem dost častý námět v literatuře pro mladé. V Anglii samozřejmě.

 

Podle mě je hrozná škoda, že se autorka rozhodla nepokračovat...Odpověď autora: Autorka od začátku plánovala jednorázovku a nemá naprosto tušení, kam by se děj měl od téhle chvíle ubírat. Každopádně moc děkuje za přečtení:o)

Komentátor: nevi Anonymní Datum: 29.01.2007 - 00:29 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Na tuhle povídku jsem se chystala dlouho a hned mě zaujala jedna věc. Proč je Harry na internátě, když bydlí několik minut od Kvikálkova? Přece jen dojíždění v tomto případě stojí méně, než ubytování včetně večeří a dozoru vychovatelek.

A přidám se k hlasům níže. Nějak jsem čekala... nevím na co, ale že se děj nějak zalomí a nebude stále pokračovat stejně, aby překlapivě skončil.

Autorské odpovídá funguje pouze tehdy, když ti napsal přihlášený člověk.

Taky A/N = autorská poznámka, kolonka viz nahoře. Varování je lepší dát do souhrnu, ten člověk uvidí, ještě než povídku otevře. 

Komentátor: Jacomo Anonymní Datum: 25.10.2006 - 09:18 Titulek: Kde zůstaly sovy?

K tvé povídce jsem se dostala přes kritiku Bosorky a vůbec nelituju. Nápad i zpracování mi přijde na velmi dobré úrovni a rozhodně patří k tomu lepšímu, co je ve fanfiction k nalezení.

Komentátor: Vox Querula Přihlášený Datum: 03.07.2006 - 19:58 Titulek: Kde zůstaly sovy?

(Stále ještě nefunguje autorské odpovídání? Škoda.)

Těší mě, že tě má povídka vyprovokovala k úvaze. Přesně tak jsem si představovala ideální čtenářskou reakci;)

Asi by mohlo být zajímavé, kdyby se události vyvíjely dál, ale to by byl běh na příliš dlouhou trať. Tahle povídka by mohla být začátkem sedmi jiných knih. Já nemám na to napsat sedm kapitol jedné povídky. Proto říkám - pokud by to snad někomu nedalo spát, může v psaní pokračovat, kde jsem přestala (nebo taky může psát cokoli jiného, jak je libo).

Komentátor: Esclarte Anonymní Datum: 03.07.2006 - 17:52 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Tak jsem o tvé povídce trochu přemýšlela. Možná je to slepá ulička, protože se to zcela vychyluje z děje předlohy. Ale bylo by docela zajímavé, jak by se události mohly ubírat dál. Závěr dokazuje, že Harry má své kouzelné schopnosti, přestože se nedostal do Bradavic. Asi tedy platí i to ostatní (rodiče, Voldemort atd.)

V tom případě ovšem Voldemort někde běhá tak jako tak a dřív nebo později by mohl začít pátrat po Harrym. Zároveň se Harry nadále bude projevovat jako kouzelník a tím nevyhnutelně poutat pozornost kouzelnického světa. A Harry bude mezitím ve Stonevallu - sakra, z tho by možná mohlo být něco pěkného - no nic, to se jen nechávám unášet bujnou fantazií.

Komentátor: Vox Querula Přihlášený Datum: 20.05.2006 - 17:58 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Děkuji. Vlastně mám pocit, že bych se měla ve fanfiction uplatňovat výhradně nápady, zpracování nebo dokonce pointa jsou zřejmě nad moje síly:o) Pokud se pokusím někdy o něco jiného, dám si víc záležet, aspoň se budu snažit.

Komentátor: Esclarte Anonymní Datum: 20.05.2006 - 15:56 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Docela dobrý mápad, ale taky se po přečtení cítim trošku ošizeně.

Komentátor: Mathilda Přihlášený Datum: 07.05.2006 - 14:03 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Práva k autorskému odpovídání se asi musíš zasloužit, mně taky začalo fungovat teprve nedávno :)

Pravda, že se jedná o jednorázovku jsem si mohla přečíst už ve shrnutí, ale skutečně to působilo jako první díl povídkového cyklu. 

Komentátor: Vox Querula Přihlášený Datum: 05.05.2006 - 22:46 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Hm, nechápu, proč neám dostatek práv k autorskému odpovídání, takže musím odpovědět, Bosorko, takhle:
Předně moc děkuji, že jsi vyslyšela moji prosbu, že sis udělala čas, a také samozřejmě děkuji za pochvaly.
Co se týče připomínek či výtek, máme na text pozoruhodně podobný názor. To "akční" je pravda trochu nadsazené, ale v rámci nabízených žánrů jsem nevěděla, kam se zařadit.
Popisy taky nemám ráda, podle mě zbytečně zdržujou a stejně si podle nich neumím nic představit:o) Některých nedostatků jsem si byla vědoma předem, některé mi docházely až posléze. A obávám se, že neschopnost vymyslet nějakou pointu mě buď bude provázet v další tvorbě, nebo mě od případné tvorby i odradí. Nechám se překvapit.
Ještě jednou moc díky.

Komentátor: Bosorka (SOS) Anonymní Datum: 03.05.2006 - 21:37 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Tak jsem si konečně vyšetřila chvilku na tvou povídku. Dlužno dodat, že té chvilky nelituji. Je to zajímavé dílko a na prvotinu rozhodně zdařilé, navíc s dobrým nápadem - ff povídku na podobné téma jsem ještě nečetla.

Samozřejmě chválím text téměř bez chyb, a to jak gramatických, tak stylistických, byť co se týče stylové roviny, možná bych přeci jen vytkla občasné opakování slov (zejména spojky "že"), a pak určitou jednotvárnost vyprávění v některých pasážích - na jednu stranu se mi velice líbí tvé popisy prostředí (bezútěšnou strohost té školy jsem přímo viděla před sebou), na druhou stranu chvílemi je tam těch popisů možná až příliš, zejména Harryho "zabydlování" má v jednom momentu ráz "pak udělal to a potom tamto", což méně ukázněného čtenáře může začít i nudit... Takové pasáže je dobré buď zkrátit nebo oživit nějakým zajímavým detailem. Koneckonců, v klasifikaci máš "akční a dobrodružné" - tomu však odpovídá pomalu až jen těch několik posledních odstavců.

Tuze se mi líbilo několik detailů: „sloní kůže“ (a zopakování toho motivu později), příliš velký kufr, Lukeův „vynucený“ dopis rodičům (je v tom taková hezká výčitka – on musí psát a nechce, Harry by jistě chtěl, ale není komu…)

Hlavní výtka - či možná spíš stížnost – kterou k tvé povídce mám, se tedy nebude týkat toho, co v té povídce je, ale spíš toho, co v ní není. Jednak, jak už jsem řekla, oživujících detailů (typu třeba právě té „sloní kůže“) mohlo být víc a hlavně: od začátku jsem (díky summary) věděla, že jde o jednorázovku a přiznám se, celou dobu jsem čekala na nějakou pointu, a když tato nepřišla, cítila jsem se poněkud ošizeně. Pravda, menší pointa je v tom „záchodovém“ kouzle a celá ta povídka je založená na otázce, co by bylo kdyby…leč na jednorázovku se mi to přeci jen zdá málo (nedivím se, že to většina čtenářů považovala za první kapitolu rozsáhlejší povídky), podle mě toho necháváš na fantazii čtenářů příliš -  a právě tím je trochu „šidíš“. Leč, není to výhrada, již bych si troufla označit za obecně platnou, možná je to spíš jen můj pocit.

Těším se na tvou další tvorbu.

 

http://www.sosaci.net/

http://www.sosaci.net/diskuse//index1.php?action=vthread&forum=38&topic=163

Komentátor: Vox Querula Přihlášený Datum: 29.04.2006 - 23:12 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Děkuji vám oběma za ocenění. Je to moje první (a zatím poslední) povídka, takže mám opravdu radost, že se někomu líbila.

Pokračování nebude. Tahle povídka byla plánovaná jako "jednorázovka" a já už k ní nechci nic dodávat. Ale jestli chcete, můžete spekulovat, jak by se to vyvíjelo dál. Případně pokud byste si chtěli vypůjčit profesorku Greenovou nebo někoho jiného, jsou vám k dispozici:o)

Komentátor: Mathilda Přihlášený Datum: 29.04.2006 - 12:38 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Mně se to moc líbí. V tvé povídce je Harry mnohem sympatičtější než v původní předloze ;) Mám holt slabost pro odstrkované a šikanované jedince.

Má to velmi originální myšlenku a zpracování je taky výborné. Doufám, že plánuješ pokračování? 

Komentátor: Abigail Anonymní Datum: 28.04.2006 - 19:53 Titulek: Kde zůstaly sovy?

Super povídka, bude nějaké další pokráčko??