Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 764 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro Malé lekce etiky
Komentátor: Cora Anonymní Datum: 16.12.2015 - 14:00 Titulek: Provozní řád studentské laboratoře

Moc pěkná povídka, děkuji. Neville se mi hodně, hodně líbil. To, jak přemýšlel, to, jak se choval... přečetla jsem jedním dechem, ještě jednou díky.

Komentátor: astrid Anonymní Datum: 20.04.2012 - 14:22 Titulek: Provozní řád studentské laboratoře

Našla jsem si je, ale musím se přiznat, že tenhle bude stále můj neoblíbenější. Je tak přirozený, ve čtvrtém korálku se mi Snape zdál už jiný (ano vím, už nemusel dělat dvojitého agenta, ale přesto... tady je to prostě SNAPE) a už si to čtu zase :) Třetí korálek je smutný, ale přesto se za smutkem skrývá veliká naděje, že teď už to bude jen lepší. Myslím, že tak trochu doufám, že se přenese i do našeho "mudlovského" světa.

Dokázala jsi proniknout do Nevilla a všech ostatních tak úžasně, povídka se dá číst jedním dechem, nad ničím se nemusím pozastavit. Žádné: tohle by přece nikdy neřekl, tohle vážně není on.

Komentátor: astrid Anonymní Datum: 25.01.2012 - 05:06 Titulek: Provozní řád studentské laboratoře

Čtu to potřetí, vždy s několka měsícovým odstupem a vždy mě to dostalo. Vždycky mám slzy na krajíčku a pocit, že právě takhle to měla napsat Rowlingová, protože takhle by mělo poselství světa Harryho Pottera nějaký smysl :) Díky moc za povídku a těším se, až si ji za pár měsíců zase najdu :)


Odpověď autora:

Díky. Myslím, že právě proto - aby ten příběh (a HP svět a otázky v něm vznesené) měl nějaký smysl - jsem to asi psala. Dík, žes to tak jasně formulovala. :-))

Můžeš si najít i ostatní kousky toho cyklu, jestli se ti chce. ;o)

Komentátor: Zuzana Přihlášený Datum: 26.04.2010 - 13:09 Titulek: Provozní řád studentské laboratoře

Dočítala  som a zostávam v nemom úžase. Tak nádhernú poviedku som nečakala. Krásny štýl, úžasný dej. Krásne myšlienky. Ďakujem.

Tie pravidlá - dokonalé,  bod 6. a 9. sa mi páči najviac.Odpověď autora:

Díky, jsem ráda, že se ti líbilo.

Bez těch pravidel jsem se prostě neobešla, děj by se zasekl. Takže... :-))

Jestli stojíš o pokračování, u mě na livejournalu je už venku celé. (Nepokojní mrtví.) Odkaz je nahoře u mého jména.

Komentátor: Zuzana Přihlášený Datum: 25.04.2010 - 23:39 Titulek: 3. Zdravověda

Skvelá kapitola, idem na ďalšiu.

Komentátor: Zuzana Anonymní Datum: 25.04.2010 - 22:51 Titulek: 2. Obrana

Nádherná poviedka, krásna kapitola. Ďakujem. Ešte som o Nevilovi nikdy nič nečítala, toto nemá chybu, majster Janecius je skvelý.

Komentátor: Zuzana Anonymní Datum: 25.04.2010 - 22:51 Titulek: 2. Obrana

Nádherná poviedka, krásna kapitola. Ďakujem. Ešte som o Nevilovi nikdy nič nečítala, toto nemá chybu, majster Janecius je skvelý.

Komentátor: Zuzana Přihlášený Datum: 25.04.2010 - 19:40 Titulek: 1. Bylinkářství

Táto poviedka sa mi zapáčila. Hlavne tie spomienky na rok keď bol riaditeľom Snape. Jeho aktivity v labáku a príprava študentov pred vojnou. Páči sa mi aj štýl akým je písaná. A páči sa mi aj Neville.

Komentátor: Arengil Přihlášený Datum: 04.01.2010 - 23:31 Titulek: Provozní řád studentské laboratoře

Tak jsem si to přečetla a nutno říci, že jedním dechem. Skvělá povídka, díky za prozáření večera.


Odpověď autora: Rádo se stalo.

Komentátor: Em_ Přihlášený Datum: 04.10.2009 - 00:10 Titulek: Provozní řád studentské laboratoře

Bože... *nadech, vydech*... bože...

Některé pasáže jsou tak plné emocí... moc krásné, smutné, silné.

Děkuji. Moc.Odpověď autora: Já děkuji!

Komentátor: Vessago Anonymní Datum: 10.07.2009 - 13:58 Titulek: 1. Bylinkářství

Velmi čtivé  :)


Odpověď autora: Dík. :-))

Komentátor: Ave Anonymní Datum: 15.03.2009 - 00:36 Titulek: 6. Magické formule

Tvůj příběh je jedním z těch, které stojí za to přečíst i podruhé (popřípadě potřetí :o)

Popravdě se mi napodruhé líbil ještě o trochu víc, protože jsem už byla připravená a nalazená na tvůj psací rytmus. Ale už při prvním čtení jsem si říkala, žes logice svého příběhu věnovala víc péče než Rowla.

Je prostě radost číst dobře napsaného post-Potterovského Severuse
 (hlavně proto, že to byla už od prvního dílu moje oblíbená postava :o)
 Ale líbí se mi i tvoje zpracování Nevilla a Minervy, jsou takoví sví. A tvůj Anzelm je vyloženě sympatická postava.

A protože předpokládám, že jejich příběh neskončil, budu se těšit na další pokračování. Doufám, že na něm pracuješ :o)Odpověď autora:

Děkuju. :-)) (*autor se už zase jednou nepříčetně usmívá*) A ano, pracuju, další korálek růžence se točí převážně kolem Blaise, Draka, Harryho a Nevilla. Bude to zhruba stejně propojené jako je Etika s Kontraktem, čili půjde to číst samostatně, ale dohromady to dostane o nějaký ten drobek souvislostí víc. Trpělivost, prosím... syrové to ven nedám.

Mě osobně tu velice překvapila Poppy. A moji betu Minerva, prý reaguje hodně fyzicky. Nemůžu za to, někde v prodloužené míše ji tak vidím. :-))

Jo, to mě vždycky na Rowle štvalo, že si nevytvořila ten svět tak, aby fungoval dohromady a že pro ni byla důležitější zápletka než postavy. A přitom, ta ženská je tak skvělej pozorovatel! Ale asi jenom povrchní, zdá se mi: nepřemýšlí, proč... postrkuje jima jako figurkama... A víš, co je zvláštní? Že stačilo definovat léčitelskou etiku a pravidla pro fungování laboratoře (ta poslední silně konspirační, s ohledem na Carrowovy) -- a lidi si najednou byli schopní věřit a příběh mohl jít jinam než k totálnímu vyvraždění zúčastněných kvůli vzájemné nedůvěře a nedostatku informací...

Taky jsem ohromně ráda, že se ti líbí Anzelm. Ten totiž  pochází z mého vlastního světa. Ještě se nerozhodl, ve kterém z těch dvou světů chce pobývat častěji. Uvidíme. :-))))))

Komentátor: Effaran Arren Anonymní Datum: 07.03.2009 - 11:31 Titulek: 6. Magické formule

Dávám 5 hvězdiček. Je to dokonalé, nemá,m slov, kterými bych dostatečně vyjádřila svůj obdiv. Skvěle zachované charaktery postav, dokonalý děj. Jen lituji, že to nedokážu pochválit ještě víc a líp.


Odpověď autora:

Díky, jsem moc ráda, že se ti to tak líbí. Však mi kluci nakukovali přes rameno a komentovali. Neville vždycky říkával: "No... já nevím... tohle bych asi nezvládl..." a Severus: "Slečno autorko, opravdu se domníváte, že jste poslouchala pozorně? Ne, vím že ne. Zkuste to ještě jednou a pokuste se být tentokrát aspoň v minimální míře soustředěná."

Komentátor: Niki Anonymní Datum: 06.03.2009 - 11:26 Titulek: 6. Magické formule

Podařilo se ti úspěšně vyvrátit mou zakořeněnou představu, že Neville u Snapea může už jen svou přítomností vyvolat kopřivku :-))  Je to tak úžasně a věrohodně napsané, že nemám slov...  Opravdu nádhera, přitom mi žádná z postav nepřišla mimo svůj charakter. A Minerva byla naprosto úžasná :-)) Ale nejen Minerva. Dík za krásný zážitek, doufám, že si od tebe časem zase něco pěkného přečtu :-))Odpověď autora:

Minerva je jedna z mých nejoblíbenějších postav. :-)) Teď, na konci sedmičky, je v příšerné pozici: obelhaná, zneužitá... to při jejím důrazu na rovnost a čest musí být dost hrůza. :-)) Ohledně Nevilla a Severa... *usmívá se šťastným úsměvem idiota* *a ještě větším* Původní nápad byl, strčit ty dva takhle na ošetřovnu a počkat, co z toho vyleze. Když jsem započítala ten sedmý rok a to všechno, co Neville i Severus nutně museli dělat, jen jsme je přitom neměli příležitost vidět, protože jsme kempovali, vylezlo z toho tohle. :-))

Komentátor: P.M.d.A. Anonymní Datum: 04.03.2009 - 19:48 Titulek: Provozní řád studentské laboratoře

Báječné, nádherné, skvělé. Úchvatný styl umožňující vplynout do děje, dokonalá charakteristika postav, nenásilné popisy prostředí, uvěřitelný vývoj událostí i vnitřní svět aktérů a pozoruhodné začlenění kánonu. Jedno z nejlepších děl, která jsem kdy četla, a rozhodně to není jen tím, že tenhle Severus odpovídá mé představě. 


Odpověď autora: Koutky v týle se mi nebezpečně přibližují. Jsem vážně ráda, že to nebyla nadarmo vyplýtvaná práce. :-)))

Komentátor: Aries Anonymní Datum: 02.03.2009 - 09:48 Titulek: Provozní řád studentské laboratoře

Stručně řečeno: velmi dobré. Rozhodně jeden z nejkvalitnějších textů, co tady visí, a vůbec nepochybuju o tom, že i nadále bude kvalita stejná. Velice přesně vystižené originální charaktery v nové situaci - to se málokomu povede.

Jinak já povídky se Snapem obvykle nečtu. Tohle je výjimka, protože mě zajímá, co z toho nakonec bude. Vidím, že opravdu důsledně rozvíjíš svoje teorie - a místy u toho vyšiluju stejně jako na diskusi, ale o obsah povídky se samozřejmě hádat nemůžu. Jinak aby mi bylo správně rozuměno: jelikož to přesto čtu, ber to jako pochvalu svého spisovatelského talentu a výraz určitého obdivu k tvé důslednosti. Dávám pět hvězdičekOdpověď autora: Jsem vážně ráda, že ti přijdou dobře vystižení. Jen se zeptej bety, u kolika scén jsem se ujišťovala, že to jsou "ještě pořád oni". Největší dík mojí betě patři za podporu v kapitole "lektvary" - nebýt jejího trvání na tom, že tam mám jistý kus, asi dvě stránky, opravdu nechat, nebyla by ta kapitola vůbec taková, jaká je. Dokonce zašla tak daleko, že když jsem se vymlouvala, že jsem to už smazala a nemám to, vyhrabala ten kus u sebe, poslala mi ho zpátky a poctivě mi seděla za krkem, dokud jsem ho tam znovu nezakomponovala. Měla plnou pravdu.

Komentátor: Peggy Anonymní Datum: 28.02.2009 - 19:29 Titulek: 3. Zdravověda

Je to zajímavé, napínavé, přečetla jsem všechny díly jedním dechem. Moc se mi líbí Neville!

Odpověď autora: To jsem moc ráda. :-)

Komentátor: Julie Přihlášený Datum: 27.02.2009 - 16:01 Titulek: 1. Bylinkářství

Já jsem úplně zapomněla, že jsem chtěla udílet moudré technické rady:-). Ohledně dělení - zkus se zeptat Alberta na Soví poště v tématu Alberte Zweisteine, pomoc! kolik znaků může jedna kapitola mít. Možná se ti ho povede i přemluvit, aby rozsah rozšířil.  

A taky je tu taky nástroj, který se jmenuje Povídkové cykly a umožňuje ti dát dohromady i věci, které nejsou vysloveně kapitoly, ale patří k sobě. 

Ale musím říct, že mně se dělení do kapitol celkem líbí - rozlišení podle zrovna studovaného oboru je nápadité. Taky to usnadňuje orientaci v případě, že člověk zrovna nemá čas na čtení dlouhých povídek.Odpověď autora:

Podle počtu znaků jsem se právě zkoušela orientovat, ale stroj asi počítá jinak než já. :-) Vidíš, Alberta se můžu zeptat, to je nápad! Kdyby to šlo rozšířit tak, aby mi to vzalo ty původní kusy, to by bylo príma. Ona tam vážně pokaždé lítá jenom stránka, dvě...

Nad cyklama budu přemýšlet, zatím to řeším upozorněníma v poznámkách. Já totiž ještě vůbec netuším, co mi to všechno provede. Sice mám nějakej záměr, ale, no znáš to. :-)Odpověď autora: Tak už je to tak, jak jsem chtěla. Přibyl konec druhé a třetí kapitola. :-) Moc děkuju za radu, moc jsi mi pomohla.

Komentátor: Julie Přihlášený Datum: 26.02.2009 - 20:15 Titulek: 2. Obrana

Já bych se připojila k předchozímu komentáři a zeptala se, kdy bude další kapitola.

Neville je jedna z nejzajímavější postav HP (tedy alespoň pro mě) a často bývá opomíjený, takže je fajn, že dostal tolik prostoru. Mistr Janecius je profesionál každým coulem, dozvíme se něco i o tom, jaký je po osobní stránce? Byla bych docela zvědavá.

Líbí se mi, jak pečlivě jsi do povídky zapletla lékařské prostředí, jeho etiku a zvyklosti v kouzelnickém světě. Lecčemu to dává nový rozměr. A taky popis událostí z šestého dílu, které byly autorkou vynechány:-)

Každopádně díky, že ses s námi o povídku podělila.Odpověď autora:

Další kapitola bude, jakmile se mi podaří vypočítat, kolik zdejší stroj umí sežrat naráz, a najít v textu místo, kde by se to dalo smysluplně useknout. Moje beta i já si myslíme, že se ten text nedá dělit vůbec; přesto jsem ho rozdělila na pět částí, aby to stroj líp spolykal; a on mi tvrdí, že i tyhle kusy jsou moc velký. Nesnáším zdejší stroj. :-)

Nevilla mám taky moc ráda, fascinuje mě, jak nesmírně je uvnitř silný a jak dokonale to maskuje, někdy i sám před sebou - a moc si na něm cením jeho mlčenlivého a přesného pozorování. Málokterá Rowlina postava si dala tolik práce, aby pochopila druhé lidi tak, jako Neville, a on toho navíc ještě nezneužívá... Doufám, že se mi daří ho psát dostatečně věrohodně.

Anzelm měl původně být jen epizodní postava, zcela bezejmenný léčitel, který se měl jen mihnout. Jenže on má vlastní hlavu a nedovolil mi pokračovat v psaní, dokud jsem neuznala jeho právo na plnou existenci. :-) Sám o sobě mluví k smrti nerad, takže osobní detaily jsou zčásti v jeho samomluvách a zčásti poschovávané mezi řádky, nicméně by do konce novely měl zcela jasně říct, co tam dělá a proč (a měl by se dočkat i řešení), a pokud zároveň vyplyne i to, jaký je, bude jen dobře. Doufám, že to vyplyne.

Popisy známých událostí z Nevillova pohledu - jojo, to byla radost ho poslouchat, když to diktoval. :-)

Díky moc za komentář.

Komentátor: Niki Anonymní Datum: 26.02.2009 - 01:51 Titulek: 2. Obrana

Pěkné, zajímavý, neokoukaný námět :-)) Bude pokráčko??

Odpověď autora: Díky. Bude, ještě asi dvakrát nebo třikrát tolik.