Harry Potter a spřízněná duše napsal(a) jameson


Disclaimer: All publicly recognizable characters and settings are the property of their respective owners. The original characters and plot are the property of the author. No money is being made from this work. No copyright infringement is intended.

Tato povídka je archivována na: http://www.potterpovidky.cz/web/viewstory.php?sid=161

Index

Kapitola 1: Dopis a odchod
Kapitola 2: Nález


Kapitola 1: Dopis a odchod

Kapitola 1. – Dopis a odchod

 

 

 

Přemýšlel nad svým osudem, nad svým úkolem a nad šancí, že tento úkol splní. Harry Potter seděl u stolu pod oknem v svém pokoji a zamyšleně hleděl do dálky.

Na stůl ukápla slza. Nechtěl na to myslet, ale čím víc se snažil vypudit z mysli vzpomínku na smrt Siriuse, kmotra, který mu rozuměl jako nikdo jiný, a ztrátu Brumbála, rádce, jenž nejen že vždy poradil, ale také dodal sebedůvěru a odvahu, tím víc se tato vzpomínka drala na povrch. Nezapomněl ani na své nejlepší přátele – Rona A Hermionu. Jak je jen přimět, aby s ním nikam nešli a zůstali v bezpečí? Nejvíc ale viděl v duchu obličej Ginny, kterou miloval z celého srdce a kterou musel opustit  proti své vůli, aby zmenšil nebezpečí, že by jí chtěl někdo cílevědomě ublížit. Jen myšlenka na ni mu rozjasnila tak chmurnou náladu. Kdyby se ve dveřích do pokoje objevil mozkomor, myslel by na ni. Otevřel oči a zjistil, že leží na posteli. Na okně seděl nádherný pták, Brumbálův fénix Fawkes a na noze měl přidělaný dopis. Harry okamžitě vstal a sundal dopis z fénixovy nožky. Rozpečetil obálku, vyndal z ní pergamen a začetl se.

                                                                                    

Milý Harry,

tento dopis ti píši pro případ, že bych ti nemohl  sdělit vše potřebné k tomu, abys ty sám mohl zničit Voldemorta i s jeho zbývajícími viteály. Fawkes ti ho má donést až po mé smrti – je to jeho poslední úkol ode mne. Tak tedy k věci. V Godrikově dole pod troskami domu tvých rodičů se nachází velká knihovna Tvého rodu. Tam podle mého najdeš vše potřebné pro splnění toho nesnadného úkolu. S tímto tajemstvím se mi svěřil James těsně před svou smrtí.

Mám pro Tebe poslední radu – neodháněj od sebe své přátele!

Hodně štěstí, Harry, věřím ti

   Albus Brumbál

PS.:  Pokud bude Fawkes chtít, můži ti pomáhat a být ti přítelem, jako býval přítelem mně.

Harry se automaticky podíval na kalendář na stěně, na kterém bylo zvýrazněno datum 29. 7. – pondělí a rozhodl se, že ve čtvrtek vyrazí do svého rodiště.

„Tak co, Fawkesi, zůstaneš se mnou? Budeš mi přítelem?“ Otočil se Harry na fénixe. Odpovědí mu bylo souhlasné zazpívání, které Harrymu vyloudilo na obličeji šťastný úsměv.

Čas plynul tak pomalu, že si černovlasý chlapec myslel, že se čtvrtka nedočká. Dočkal se a ve čtvrtek odpoledne pár bloků od domu na Zobí ulici číslo 4 mával na Záchranný autobus.

„Nazdar Harry,“ zahalekal na chlapce Stan Silnička ze dveří a začal mu pomáhat s nákladem do autobusu.

„Tak kam to bude?“ Zeptal se Stan.

„Do Godrikova dolu,“ řekl Harry a autobus se rozjel.

„To bude zase jízda,“ proletělo Potterovi hlavou, protože autobus akceleroval tak rychle a nečekaně, že se Harry rázem ocitl na druhé straně autobusu.

„Jak si užíváš prázdniny,Harry, nebo ti mám říkat Neville?“ Přišel Stan k němu do jeho kóje s postelí.

„No, abych řek pravdu tak nic moc.“

„Ty to s těma mudlama nemáš moc lehký, co?“

„To teda nemám.“

„Tak jó, Harry“, řekl Stan, „připrav se, za chvíli tam budem,“ a odešel.

Autobus zastavil. Harry vzal do ruky klec s Hedvikou a Kulový blesk a očaroval kufr, aby se vznášel před ním a nejbližšími dveřmi vystoupil.

„A jsem doma,“ pomyslel si, když se podíval na trosky domu před sebou.

 

 

 

Zpět na obsah

Kapitola 2: Nález

Kapitola 2. –Nález

 

 

Dům jeho rodičů býval nádherný, alespoň tak mu to vyprávěl Sírius o Vánocích v pátém ročníku, byl dvoupatrový.V přízemí byla rozlehlá kuchyň, vybavená tak, že by se za ni nikdo nemusel stydět. Do kuchyně vedly dvoje dveře, jedny z jídelny, ve které dominoval velikánský stůl, a druhé ze společenské místnosti, ta byla na můj vkus zařízena velmi konzervativně, říkal jeho kmotr. Pod okny s bělostnými závěsy stála křesla. Před nimi byl stolek, na kterém ležela každý den jiná dečka, na to si Lily potrpěla. Tato místnost měla ten největší krb, jaký jsem kdy viděl, teda s výjimkou krbů v Bradavicích. Okolo něj bylo také rozeseto několik křesel a na něm, Harry, leželo mnoho zarámovaných fotek snad celé rodiny. V prvním patře byla ložnice Lily a Jamese se samostatnou koupelnou a dětský pokoj, i když to bylo spíš takové dětské apartmá o třech místnostech. V jedné se sice nacházel psací stůl, ten ale moc používaný nebyl, když ti byl jenom rok. Vždycky když jsem vešel do tvého pokoje, byly tam po zemi rozházeny samé hračky, na poličkách leželi samé knížky o famfrpálu, to byla Jamesova práce, pod oknem stála krásná postýlka, jak pro princátko.Toto patro mělo ještě koupelnu a malou knihovnu, které všichni říkali knihovna Lily, protože nikdo jiný do ní nikdy nešel. A v posledním patře byly už jen samé pokoje pro hosty a dvě koupelny.

 

A teď jsou z toho domu jen trosky. Jak já toho Voldemorta nenávidím, pomyslel si Harry a šel si prohlédnout ty trosky zblízka, jestli náhodou nenajde někde ten vchod do knihovny.

„Tak sakra kde ta knihovna je?“ Rozčiloval se asi po dvou hodinách hledání.

Však ona se najde a mimoto teď mám tak trochu bezprostřednější problém – kde budu sakra spát. Rozhlédl se okolo sebe a do oka mu padl jeden evidentně neobývaný domek s opadanou omítkou, vymlácenými okny a pár děrami ve střeše, který stál asi dvacet metrů od něj.

Hmm, s tím by se dalo něco dělat, jsem už přeci plnoletý čaroděj, říkal si ,když v tom zpozoroval v dálce čtyři přibližující se postavy v hábitech.

„ A sakra,“ zašeptal naštvaně a běžel se schovat do toho lesíka,před kterým dříve stával jeho rodný dům.

 

„Remusi, jsi si jistý, že tady bude?“ Zeptal čaroděj se zrzavými vlasy ztrhaně vypadajícího muže.

„Musí tady být,Arthure,“ odpověděl tázaný a zamračil se.

„No, to je hezký, že tady musí být, ale já ho nikde nevidím, Lupine,“ řekl muž se zjizveným obličejem a kouzelným okem.

„Tak se dívejte pořádně, Moody,“napomenula ho čarodějka s fialovými vlasy.

Ten jen něco zabručel a podíval se směrem ke skupině stromů nalevo od něj, zpozoroval tam nějaký pohyb, který ho zaujal.

 

A sakra, pomyslel si Harry, když si všiml Moodyho pohledu a začal opatrně postupovat stále hlouběji do lesa. 

 

„Někdo je v tom lese,“ zařval Moody a začal postupovat směrem ke stromům jak nejrychleji mohl.

„Rychle za ním,“ zvolal Lupin a rozběhl se k lesu, oba dva zbývající členové skupinky se rozeběhli za ním, Moody samozřejmě běžet nemohl.

 

Jakmile pronásledovaný zjistil, že byl spatřen, dal se na rychlý ústup.

Já jsem takový blbec, že to svět ještě neviděl. Nadával si.

Jo, to jsi, ozvalo se jeho já.

Drž hubu.

Byl tak zabraný do toho svého vnitřního sporu, že si sice všiml asi metrového srázu před sebou, ale nezaregistroval už ze země vyčnívající kořen těsně před tím již zmíněným srázem. Aniž by to stačil uvědomit, už ležel dole pěkně rozpláclý zádech. Jeho jediným štěstím bylo, že si toho nikdo z jeho pronásledovatelů nevšiml. Všichni tři ho přeběhli (Moody už dávno odpadl). Harry se přetočil na břicho, protože ho jeho naražená záda docela bolela a uviděl metr vysoký vstup do jeskyně. To by nebyl Harry Potter, kdyby se za něj nešel hned podívat. To co jeho oči uzřeli mu, ale vyrazilo dech. Jeskyně byla prostorná, asi pět metrů vysoká a před ním se do výšky tyčily kamenné dveře nad nimiž byly vyryty runy, kterým Harry, i když ho to samotného překvapilo, rozuměl. V překladu znamenaly:

 

Vítej dědici svých dávných předků, stojíš přede dveřmi velké knihovny rodu Potterů, prokaž se svou krví a vstup.

 

 

 

  

  

Zpět na obsah