Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 770 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Acta non Verba od Mirage
[Komentáře - 2] Tisk Kapitola nebo Povídka
- Velikost písma +
Autorská poznámka:
Chystejte slavobrány, hrajte famfáry. *Tatadadá*  Je tady nová povídka. Z úplně jiné doby, s úplně jinými lidmi a s jiným dějem. Budu se snažit zachovat hlavní události, které Rowling jednou dala, ale za nic neručím. Je dost možné, že si je upravím pro sebe! Tak to bylo varování, tím pádem už si nemůžete stěžovat. Celá je psána v Ich-formě. A tady už je prolog *úsměv*.
Můj život je jedna velká noční můra. Je mi 15, spolu s mým bratrem, Harrym, chodím do pátého ročníku v Bradavicích. Překvapivě chodím do Nebelvíru .
Moje jméno je Jessica Potterová, dřív jsem byla McLeanová. Žila jsem v bohaté rodině a dá se říct, že mi skoro nic nechybělo. Skoro nic. Své rodiče jsem vídala málokdy, většinu času se o mě starala má chůva. Ne, že bych jí neměla ráda, ale byla to “jen“ chůva. Když mi bylo osm let, přišel do našeho domu nějaký muž jménem Sirius Black. Mluvil s rodičemi a po jejich rozhovoru se máma rozplakala. Bylo o poprvé, co jsem ji viděla brečet. Toho večera jsem se dozvěděla, že tihle lidé nejsou mojí praví rodiče, ale James a Lily Potterovi. Dále jsem se dozvěděla, že mám bratra a jsem čarodějka. Upřímně to dost věcí vysvětlovalo. No, uznejte, že když jste rozčílení a z ničeho nic praskne vedle vás hodně cenná váza a jiný drahý porcelán, není to zrovna nešťastná náhoda. Odvedl mě do svého domu nedaleko Londýna a tam mě učil základním kouzlům, které by se mi mohly hodit.
 V jedenácti letech mi přišel dopis z Bradavic. Tam jsem v prvním ročníku poznala svého bratra. Sirius říkal, že je hodně podobný otci a podle fotek to tak skutečně vypadalo. Samozřejmě až na ty oči. Já jsem zase vzhledově jeho pravý opak. Hnědé oči, bledá pleť a ohnivé vlasy. Nejdřív jsem ty vlasy neměla ráda, kvůli jejich barvě, ale zjistila jsem, že nejsou zas tak špatné.
V Bradavicích jsem poznala spoustu skvělých lidí. Samozřejmě Rona s Hermionou, později taky Ginny a spoustu dalších, ale hlavně dvojčata Weasleyovy. Fred a George- moji nejlepší přátelé. Podle Harryho takové průšvihy, co já vymyslím za hodinu, trvá těm dvěma vymyslet týden. On má teda co říkat. Ještě než pořádně začne školní rok, už má pár školních trestů!
Jenže před půlrokem se mi celý život obrátil vzhůru nohama. Já blbá se zamilovala. A kdyby to byl aspoň někdo normální, jenže to by se mi nejdřív museli dít normální věci. A dost pochybuji, že zastavování trola v prvním ročníku nebo pomáhání Siriovi na útěku (i když, teď už na útěku není) jsou normální věci. Jak už jsem říkala: Můj život je jedna velká noční můra.
Do okénka povinně napište číslicemi třista šedesát pět
Okénko 

Poznámka: Můžete zaslat hodnocení, komentář nebo obojí. Nezapomeňte na okénko.