Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 772 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Akce 'Šance pro Nevilla' od Ookami
[Komentáře - 1] Tisk
- Velikost písma +
Autorská poznámka:

Je to už dost dlouho co jsem začala přemýšlet o tom co by se stalo, kdyby si Voldemort vybral toho špatného chlapce, kdyby to nebyl Harry kdo byl vybrán, aby se mu postavil. Co kdyby ten vyvolený byl ve skutečnosti Neville?
Jenže chudákovi Nevillovi se nikdy nedostalo takové pozornosti a péče jako Harrymu, kterého Brumbál v podstatě od jeho příchodu do školy čar a kouzel připravoval pro jeho poslání zneškodnit lorda Voldemorta. Jak by se potom oproti tomu Neville zcela nepřipraven mohl vůbec postavit nejstrašnějšímu černokněžkíkovi co jen dokázala Rowlingová vymyslet?
Ale co teď s tím? Představte si situaci, někdy mezi šestým a sedmým dílem, kdy konečně "dospělým kouzelníkům (patrně někomu z Fénixova řádu)" dojde, že vyvolený je Neville, ale díky tomu, že oni považovali za vyvoleného Harryho nemůže se svého poslání zhostit... vlastně by bylo nejlepší kdyby se byl Harry nikdy nenarodil a tak nemohlo k téhle trapné záměně vůbec dojít...
A právě o tomto má být má povídka, Harry se musí vrátit do minulosti a zabránit tomu, aby se jeho rodiče dali kdy dohromady, potažmo tomu, aby se on sám vůbec narodil. Nikdo jiný než on to udělat nemůže. Musí zničit sám sebe, aby dal šanci Nevillovi. Všichni Harryho známe, on se dokáže obětovat a proto se tedy vydává do minulosti. Bude jako další student navštěvovat Bradavice a přitom musí najít způsob jak změnit budoucnost (bohužel dost výrazně ve svůj neprospěch)...

šílené...já vím...
Harry stál na nástupišti devět a tři čtvrtě s objemným kufrem u nohou a rozhlížel se kolem na ten mumraj okolo. Bylo prvního září. Bradavičtí studenti hlasitě povykovali, zdravili se mezi sebou, loučili s rodinami a jako o překot se cpali a zase vyskakovali ze zářivě rudého expresu stojícího zatím nehybně na kolejích.
Ještě nikdy si nepřipadal tak strašně osamělý. Ocitl se v cizí době a to úplně sám. Neměl tu dokonce ani Dursleyovi, i když při vzpomínce na to kolik dní a nocí strávil zamčený ve vlhkém přístěnku rychle přestal litovat. Jistě, někde v tom mumraji je jeho otec a matka, ale oba teď byli patnáctiletí. Sevřelo se mu srdce, když si vybavil proč tu je. Celé to bylo šílené a nejisté. Vždyť hodlá vymazat sám sebe z historie!
Na druhou stranu... čekalo ho další léto v Bradavicích a navíc dostane šanci poznat své rodiče! Bude moci vyvádět s Jamesem a Siriusem jako jejich kamarád. A samozřejmě také s Lupinem a Tonksovou a dalšími. Moc se těšil na to až pozná svou matku. Ovšem bude muset dohlédnout na to, aby si našla někoho jiného než je jeho otec.
Opět pocítil záchvěv nevole a silné nervozity jak mu sevřeli žaludek. Jen s velkým sebepřemáháním to přemohl, zvedl svůj kufr a rázně se vydal najít si místo ve vlaku. Moc se nerozmýšlel a zabral první prázdné kupé, které uviděl. S hlasitým povzdechnutím se posadil k okénku a vyhlédl z okna. Kolem dveří mu zatím prošla už celá kopa lidí a tak jen čekal na to, kdo mu bude dělat společnost. Nakonec nemusel čekat nijak dlouho.
"Ahoj, máš tu volno?" do dveří strčil zadýchaný kluk táhnoucí za sebou snad největší kufr co kdy Harry viděl, zpoza něj vykukoval další chlapec.
"Jo jasně, pojďte dál" Harry přikývl a se zájmem sledoval dvojici. Kluk s velkým kufrem mu byl jakýmsi způsobem ohromně povědomý. S hlasitým funěním nacpal svoje rozměrné zavazadlo nahoru do úložného prostoru a zcela vyčerpaně se zhroutil na sedačku. Druhý chlapec, poněkud nevýrazný klučina s hranatými čelistmi a světlými vlasy se poadil vedle něj a přátelský se usmál na Harryho: "Ahoj, já jsem Charlie, Charlie Dingle."
"Já jsem Simon Hugston" představil se na oplátku Harry, který se držel předem stanoveného profilu, který mu ještě před jeho cestou do minulosti pomohla vymyslet Hermiona "jsem tu jako výměnný student. Pocházím z Austrálie."
"Já jsem si hned říkal, že mi nejsi ani trochu povědomý" luskl spokojeně prsty druhý kluk.
"Ne to fakt nejsem" neubránil se Harry povzdechu a na chvilku odvrátil oči k oknu ke svému odrazu, nemohl sem přijet tak jak byl, nemohl být příliš podobný Jamesi Potterovi, takže teď měl vlasy hnědé a oči si vypůjčil od Ginny. Smutně se dotkl své tváře, ale to už se musel soustředit na to co povídá kluk s velkým kufrem "Promiň co jsi to povídal?"
"Jen, že jsem nevěděl, že nějakej takovej program na výměnu vůbec je. Jinak jmenuji se Kevin Bell."
"Bell.. no jistě" Harrymu se konečně rozsvítilo, tohle musel být otec jeho kamarádky Katie. Byli společně ve famfrpálovém mužstvu za Nebelvír...

Spěšný vlak do Bradavic se v tu chvíli konečně rozjel a tak skutečně začalo nové dobrodružství Harryho Pottera...
Do okénka povinně napište číslicemi třista šedesát pět
Okénko 

Poznámka: Můžete zaslat hodnocení, komentář nebo obojí. Nezapomeňte na okénko.