Informace
Jsme domovem:
667 povídek
od 234 autorů
z 764 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Drahý příteli... od Lelli
[Komentáře - 4] Tisk
- Velikost písma +
Autorská poznámka:

Drahý příteli,

mám toho na srdci tolik, co bych Ti chtěl říct. Vzpomínám si na všechno, co jsme spolu prožili, jak dobře nám spolu bylo. Nepřipouštěli jsme si žádné nebezpečí, byli jsme nerozvážní, mladí, ale přesto jsme za své činy byli vždy ochotni nést plnou zodpovědnost.

Nyní jsem na tom stejně. Udělal jsem chybu, největší chybu v mém životě. Myslel jsem, že Ti to pomůže. Nepomohlo. Místo toho tě to zničilo. Jak rád bych se Ti omluvil. Chtěl bych říct jedno slovo, promiň, ale nemůžu. Není v mých silách mluvit. Už několik let mlčím, protože samomluva mě nebaví.

Mohl jsem být šťastný. Ty taky. Vím, že bys byl šťastný a nikdy si neodpustím, že jsem Ti zničil život. Odpusť mi, prosím. Odpusť mi. Nemůžu se sám sobě ani podívat do očí, přestože mám zrcadlo. Někdy si říkám, že bych měl s tím sebeobviňováním přestat. Vždyť nakonec tu největší chybu jsem neudělal já, ale on. Nenávidím ho. Kdybych dostal příležitost, tak bych ho zabil. Nic jiného si nezaslouží. Ale co já? Taky si zasloužím jen smrt. Smrt... Víš, co mi na ní nejvíc vadí, příteli? To, že je tak definitivní, nemůžu s ní nic udělat. V jednom okamžiku člověk žije a za chvíli už žít nemusí. Kéž by nebyla definitivní. Kéž by se dal vrátit čas. Tolik věcí bych udělal jinak.
 
Ano, já si zasloužím smrt. Ale vždyť to, co teď prožívám, vlastně ani život není. Jsem někde mezi životem a smrtí. Mezi dnem a nocí. Mezi světlem a tmou. Mezi bílou a černou. Nejpřesnější bude, když řeknu, že přežívám. Pořád myslím na Tebe a na něho. Přemýšlím, co by bylo, kdybys neposlechl moji radu. Promiň. Odpusť mi, prosím, že jsem nedokázal odhadnout lidskou povahu. Odpusť mi, že jsem věřil lži a nedokázal odhalit pravdu. Víš, nikdy už nebudu mít příležitost svou chybu napravit, tak se Ti aspoň omlouvám.
Vidím před očima celý svůj život. Je v něm tolik protikladů. Nenávist se střídá s láskou, tolerance s nepochopením. Ale poprvé jasně chápu, že nic není černobílé. Je to prostě život.

Zklamal jsem všechny, které jsem miloval a kteří milovali mě. A od lásky je už jen krůček k nenávisti. Teď mě všichni nenávidí a já se jim ani nedivím. Taky se nenávidím. Chyba, chyba, CHYBA!!! Celý můj život je jedna velká chyba. Kdybych se nikdy nenarodil, všechno by bylo v pořádku. Všechno by bylo, jak má být. Všichni by byli spokojení, nikdo by nebyl zklamaný z mého jednání. Všichni by byli šťastní.

Víš, často také myslím na toho, koho jsi nejvíc miloval a pro kterého bys byl ochoten udělat cokoli. Nikdy jsem to neřekl nahlas, ale i já ho velmi miloval. Byl bych ochoten pro něj i zemřít. Teď bych si přál být s ním a ne tady. Je mi líto, že mu nemůžu všechno vysvětlit, třeba by mi odpustil. Zaslouží si moji omluvu, zaslouží si být se mnou. Otázka je, zda si já zasloužím být s ním. Nezasloužím, to vím už dávno. Přesto je to nyní mé největší přání. Už mnohokrát jsem si přál všechno ukončit, nechtěl jsem už pokračovat, ale vím, že kvůli němu musím pokračovat. Třeba někdy...

Odpusť mi, příteli, promiň, prosím. Lituji toho, co jsem udělal. Ať už jsi kdekoli, odpusť mi. Nemůžu už dál nést to břemeno viny, nechci. Musíš vědět, že jsi vždy byl mým nejlepším přítelem a nikdo a nic to nemůže změnit. Přísahám, že bych Tě nikdy nezradil, nikdy bych vědomě nedával v sázku Tvůj život. Odpusť mi, příteli, prosím, omlouvám se.

S láskou a úctou navždy Tvůj věrný přítel

Sirius Black
Do okénka povinně napište číslicemi třista šedesát pět
Okénko 

Poznámka: Můžete zaslat hodnocení, komentář nebo obojí. Nezapomeňte na okénko.