Informace
Jsme domovem:
668 povídek
od 235 autorů
z 764 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Ginny od Giiinny
[Komentáře - 9] Tisk Kapitola nebo Povídka
- Velikost písma +
Autorská poznámka:

Věk chlapců je určený jen tak přibližně, u jmena Ginerva Molly Weasleyová jsem přidala Molly, protožemi to příjde jako dobré poděkování od Artura Molly za to, že mu porodila dceru...

O měsíc později se na zahradě Doupěte konaly křtiny holčičky. Od jejího narození se v domě udála spousta změn. Chlapci, kteří měli každý svůj pokoj, se nyní museli uskromnit, aby jeden z nich uvolnili nejmladšímu členu domácnosti. Dvanáctiletý Bill s desetiletým Charliem museli ve svém pokoji udělat místo ještě pro sedmiletého Percyho. Čtyřletí Fred a George měli pořád ten samý pokoj a dvouletý Ron se přestěhoval do pokoje Percyho. Ronův bývalý pokoj byl čerstvě vymalován z původní zelené na žlutou a postupně se naplňoval novými věcmi do dívčiny výbavičky, které jako dárky přinášeli hosté křtin.
Maminka Molly už se znovu věnovala své nejoblíbenější činnosti - vaření pro co možná největší počet lidí. Mezitím občas po očku koukla do postýlky, kde spala malá oslavenkyně, jindy se zase nervózně podívala na velké kyvadlové hodiny, na kterých bylo devět ručiček s fotografiemi členů rodiny. Šest ručiček s obrázky chlapců ukazovaly na slovo doma. Ručička s matčinou fotografií směřovala do stejného bodu a otcova ručička na slova v práci. Na slovo doma ukazovala i nejnovější ručička s fotografií miminka s hnědýma očkama a s hlavou posetou jemnými zrzavými vlásky. Konečně se ručička  nejstaršího člena pohnula ke slovům na cestě a za chvíli už byla u slova doma. Molly si oddechla, pozvedla hůlku a všechno jídlo, které ještě před chvíli stálo na kuchyňské lince, kouzlem přemístila na krásně vyzdobený zahradní stůl. Sundala si zástěru, něžně vzala maličkou, zabalenou do zavinovačky, do náručí a vyšla na zahradu.
Sotva prošla dveřmi, stočily se k ní pohledy všech přítomných a po chvilce všichni začali tleskat. Molly šla slavnostním krokem podél stolu a postavila se do čela vedle svého manžela. Ten si odkašlal a začal: "Všechny vás tu pěkně vítáme a děkujeme, že jste přijali pozvání na křtiny naší dcery. Také děkujeme za všechny dary, které jste jí přinesli. Ale už dost formalit, jsem hrozně rád, že vám mohu představit svou dceru Ginervu Molly Weasleyovou."
Pozvedl číši a pronesl: "Na zdraví Ginny!"
Všichni si připili a pustili se do jídla. Mnozí z nich si ani nevšimli, že přes stůl přeletěl výr, usadil se na předem připravené bidýlko, pečlivě složil křídla a ze zobáku upustil obálku. Ta chvíli jen tak visela ve vzduchu, pak začala vyprávět tajemným hlasem, který k sobě přilákal i pohledy těch, kteří se doposud  zabývali jídlem. I já se přidávám k řadě gratulantů a přeji Ginny Weasleyové jen všechno dobré do života. Ale poslouchejte, já teď řeknu vám, co je této dívce souzeno:
       "Krásou bude oplývat,
      však v životě si bude muset vybírat.
      Její krása jí bude prokletím,
      ale s pevnou vůlí odletí.
      Dobrou oporou pro vyvoleného může vždy být,
      však s jedním nemůže dlouho, žít. jestliže druhý zůstává živ."

 

Do okénka povinně napište číslicemi třista šedesát pět
Okénko 

Poznámka: Můžete zaslat hodnocení, komentář nebo obojí. Nezapomeňte na okénko.