Informace
Jsme domovem:
667 povídek
od 234 autorů
z 764 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Kočka od Sothis Blue
[Komentáře - 7] Tisk
- Velikost písma +
Autorská poznámka:
Tento text by nemohl vzniknout, nebýt textu, jehož autorem je Jiří Suchý.

Na okně seděla kočka. Slunce pražilo na bradavický hrad, byl horký, skutečně už letní den na konci června, my studenti jsme po zkouškách odpočívali všude možně na školních pozemcích. Původně jsme s klukama chtěli skočit do jezera, což se nesmělo bez pedagogického dozoru. Udělali bychom to stejně, jenže na okně seděla ta kočka a koukala se ven, a všichni jsme samozřejmě věděli, že je to profesorka McGonagallová a jestli nás uvidí, bude průšvih.
Byl horký letní den, a přestože profesorka Prýtová sundala v rozpáleném počasí tabule ze skleníků a úponice jedovatá si protahovala šlahouny na čerstvém vzduchu, kdekdo chodil bos.
Na okně seděla kočka, a tak jsem místo plavání sebral knížku, že si budu číst. Venku ale hlasitě zpíval kos, což mě rušilo. Zašel jsem až k lesu, kde bylo ticho, a usadil jsem se vedle hájenky. Hagrid byl někde pryč.
Byl horký letní den a celý svět se smál, kromě Siria, ten dostal dvojku z přeměňování, protože písemnou část pojal dost... originálně, a teď měl vztek, že je nepochopený.
Bylo teplo, a mně se klížily oči. Byl to veselý sen, co se mi pod Hagridovou jabloní zdál - o vylomeninách a legraci, v tom snu jsme napálili celý svět.
Probudil jsem se náhle. Každý, vážně každý, kdo byl na školních pozemcích, ode mě až k hradu, se smál. A pěkně nahlas.
Vidím to jako dnes. Na okně seděla kočka a venku zuřivě štěkal obrovský chundelatý černý pes.

Do okénka povinně napište číslicemi třista šedesát pět
Okénko 

Poznámka: Můžete zaslat hodnocení, komentář nebo obojí. Nezapomeňte na okénko.