Vsázet se nevyplácí! napsal(a) Bellatrix
Kapitola 1: Vsázet se nevyplácí

Byl krásný den, nebe bez mráčků, svítilo sluníčko, když se hypogrif Klofan probudil. Líně si protáhl svá dlouhá křídla a už se těšil, až mu Hagrid přinese jeho nejmilejší pochoutku - fretky. Ještě na okamžik zavřel oči a pokoušel se usnout, ale hlad mu nedovolil zdřímnout si ani na chviličku. To je divné, pomyslel si, Hagrid je obvykle přesný a vím jistě, že by na mě nezapomněl. Najednou uslyšel divné zvuky, vycházející z nedalekého Zapovězeného lesa.
"Ac... fr...a!" ozývalo se. Klofan zvedl obočí, které neměl, ale po chvíli se rozhodl zvuky ignorovat. Trvalo to asi ještě deset minut, a kde se vzal, tu se vzal, jako přízrak - z roští vylezl muž, celý v černém. Vypadal trochu jinak, než obvykle, možná to bylo tím, že se mu na krku houpaly čtyři mrtvé fretky, na které právě pořádal lov. Jeho kamenná tvář neobsahovala ani náznak úsměvu. "Snídaně, Klofane," procedil mezi zuby. Klofan se zvednul, zavrtěl zadečkem a dožadoval se svého přídělu. Muž k němu natáhnul ruku a chtěl mu dát fretku, ten ji však uchopil do zobáku a hlavou trhal ze strany na stranu – chtěl si hrát. Holt se nevyplácí vsázet se s Hagridem, kdo vypije víc ohnivé whisky. Chudák Severus.


Disclaimer: All publicly recognizable characters and settings are the property of their respective owners. The original characters and plot are the property of the author. No money is being made from this work. No copyright infringement is intended.

Tato povídka je archivována na: Potter Povídky CZ - Harry Potter Fanfiction - http://www.potterpovidky.cz/web/viewstory.php?sid=1056