Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 772 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro Naděje žije pořád
Komentátor: Morrigan Anonymní Datum: 21.10.2006 - 10:59 Titulek: Naděje žije pořád

Je to zajímavý pár, už tím, že jsou oba naprosto odlišní. Možná by se mi povídka líbila ještě o něco víc, kdyby ses více rozepsala, nějak do příběhu vložila, co bylo před lety, jak se Severus cítil před jejich svatbou, Narcissyno uvažování v Malfoy Manor, jestli má jít za Severusem.

Ale přesto to bylo pěkné, rozhodně bych byla ráda, kdybys napsala pokračování, pokud ho napíšeš, rozhodně si ráda přečtu pokračování.

Komentátor: Mathilda Přihlášený Datum: 10.10.2006 - 15:09 Titulek: Naděje žije pořád

Tak, když jsem zjistila, o čem/o kom povídka bude, byla jsem nadšená - protože jako se mě vůbec nedotkla teorie Severus/Lily, tak Narcissa/Severus mě zcela dostala. Nadšení mi celkem v míře vydrželo až do chvíle, kdy se na příběh začínáme dívat z pohledu Severuse. Ze začátku je ještě celkem uvěřitelný, ale potom on i Narcissa začínají jednat neskutečně a se značnou dávkou patetičnosti sem tam smíchanou s přeslazeností (Miluje mě, nemiluje mě, nikdy jsem tě nepřestala milovat apod. ). Neskutečnost se týká hlavně toho, že Narcissa si prostě nemůže dovolit - přeneseně řečeno - jen tak si sbalit kufry, nastěhovat se ke Snapeovi a začít nový život. A to jak proto, že doba šestého dílu jí to prakticky nedovoluje, tak proto, že Narcissa pochází z něčeho jako aristokratické kouzelnické vrstvy a konvence a výchova jí jen těžko dovolí udělat takovou věc.

Co se mi ještě trochu nelíbilo, ale je to jen čistě osobní věc, je ten stereotyp, že Lucius = domácí despota. Ale to je opravdu jen subjektivní názor a příběhu tohle pojetí nevadí.

 A abych tě jen nekritizovala; líbí se mi závěr, respektive úplně poslední odstavec. Asi vím, cos tím chtěla říct, ale přesto je tam taková malá nejasnost, která do příběhu vnáší trochu napětí, protože může čtenáře mírně zmást: šel je Červíček napráskat Voldemortovi, anebo se v něm hnula jeho dobrá stránka a vzdálil se, aby měli soukromí? ;)

Abych to shrnula: myšlenka povídky je dobrá a líbí se mi. Nevím, kolik ti je let, ale myslím, že když se k ní vrátíš za pár let a přepíšeš jí,  povídka alespoň mně bude moc líbit. Zatím bych to viděla na 3 hvězdičky, protože neděláš příliš chyb (jen prosím o opravy snad té největší - dvěmi)  a námětem sis u mě "šplhla" (ačkoliv ti to k ničemu není :) ).