Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 772 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentátor: Daniel Anonymní Datum: 18.03.2016 - 23:30 Titulek: Kapitola 1

Když pominu otřesnou grafickou upravu (  syn me zname v pomocne skole na to m byl s timto lepe  ma IQ mezi 58 a 65   ale po matce literarni strevo )

 


pokud chces napsat DOBROU povidku  na tema HP  -muj názor a myslim, ze nebudu sam, je drz se faktu  prvního az sedmého dilu .. Ginny je charakterni a sebevedoma divka ( slusnacky co se zakoukají do grazliku typu Malfoy mají mindráky  a takova Ginny není... Dej bych zasadil do neopopsane   doby, kdy HP s Ronem a Hermionou  by měli byt v Bradavicích v 7 zaverecnem roce  a Ginny  tedy v 6 roce . Dej by mel byt stylu  jak se pise v skutecnem originalu  HP   -totiž Malfoy krvezradce nesnasi   aGinny miluje Harryho a milovat neprestane .Dej by mohl popisovat prave rok v Bradavicích - který v originalu chybi- totiž -jak Brumbalova armada  bojovala proti Snapeovu rezimu  - a tady MAS VELKE POLE FANTAZIE ...  respekt k deni  v seste tride Harryho  ,kdy Ginny chodila do 5 . rocniku    a zaveru pribehu -Relikvie Smrti  - tam je to psano z hlediska Harryho Rona a Hermiony . Pis o tom, jae to bylo v Bradavicích ...  POPUST uzdu fantazii . Mnoho zdaru a dej pozor na upravu to je tez dulezite ...

Komentátor: Nane Anonymní Datum: 03.10.2014 - 16:17 Titulek: Kapitola 7

Moc pěkné,bude pokračování??

Komentátor: Vadivasi Anonymní Datum: 28.11.2010 - 02:12 Titulek: Kapitola 1

omg to co za dementa pisalo tento nezmysel ktory ani nemoze povazovat za fanfiction ..jezis ...cital autor vobec pottera??? co za nezmysel ..ked uz nemoze mat pottera tak sa zalubi do malfoya...sa spametaj autor ...najvacsi hlod celého textu .:" tom se najednou Ginny vzbudí a uvědomí si že už vlak zastavil a už musí nasedat do kočárů jenže oni jsou naplněny a tak jediný naštěstí ještě zbyde ale s kým jiným nepojede než s Dracem Malfoyem. "Dobře Weasleyová, poslední kočár zbyl na nás a tak vzrůru do něj", když do něj oba nassednou už ujíždějí k hradu"

Komentátor: Little Jappanesse Přihlášený Datum: 02.12.2009 - 22:43 Titulek: Kapitola 1

Dobrá myšlenka, jen tak dál :-)

Komentátor: Ginny Potter Anonymní Datum: 14.01.2008 - 14:46 Titulek: Kapitola 7

Ahoj prosímťa bude ešte táto poviedka pokračovať????
Je velmi pekná...prosím ťa napíš mi na emial- bonn@centrum.sk dakujem :))

Komentátor: Lanita Anonymní Datum: 13.01.2008 - 11:33 Titulek: Kapitola 7

Mela bych jeden dotaz: Kdyz vidis vsechny ty upozorneni na gramatiku a chyby v textu, tak proc to neopravis?

Komentátor: Kimi Přihlášený Datum: 29.12.2007 - 18:06 Titulek: Kapitola 7

Super!Moc prosím o pokračování!

 

Komentátor: kimi Anonymní Datum: 16.12.2007 - 17:48 Titulek: Kapitola 4

Adelinas máš to hezký ale trošku špatně slitý věty....jestli chceš tak ti s tim můžu pomoc.napiš mi na kontinka@seznam.cz a nějak se už domluvíme ju?

Komentátor: elli Anonymní Datum: 08.10.2007 - 14:47 Titulek: Kapitola 1

no slohově opravdu nic moc ale dobrý téma i když trochu otřepaný ale když zlepšíš slohovou upravu tak by to nemuselo být tak zlí napiš ještě pokračování nebo to nějak zakonči

Komentátor: naty Přihlášený Datum: 30.08.2007 - 01:31 Titulek: Kapitola 4

Blázníš? Malfoy je bůh! a jinak povídce? no, i já sem si všimla překlepů a je vážně moc zbrklá...

Komentátor: X-tina Anonymní Datum: 01.06.2007 - 19:55 Titulek: Kapitola 2

Na začátku je to trochu moc komplikovaný a chaotický, ale nápad je dobrej. Jen nechápu jak by se moch Malfoy někomu líbit...

Komentátor: Faith Alisha Fuller Přihlášený Datum: 30.05.2007 - 22:36 Titulek: Kapitola 2

Vezmu to v kostce. Především - stylistická úroveň: Chápu, že jsi začátečník, ale obávám se, že pokud budeš takhle pokračovat, zůstaneš jím navždycky. Odvolávat se na věk nemá smysl, i mně je šestnáct a i když mám ve svých povídkách do dokonalosti daleko (hlavně v interpunkci), myslím, že stylistycky to docela ujde. Jasně, píšu už nějaký ten pátek, jenomže jsem taky nezačínala úplně od píky. Aby člověk mohl psát, musí napřed něco přečíst - hodně knih a povídek, aby si vybral styl, který mu sedne a aby se naučil co je dobré a co ne. Upřímně, tohle dobré není. Připadá mi, jako by to psal někdo, kdo za život nepřečetl jedinou knížku. Omlouvám se, je to jen můj pocit.

Chyby jsou různé a je jich dost. osobně mi dost vadí opakování slov (např. ale). Věty jsou psané tak zmateně, že na hledání jejich významů aby si vzal člověk lupu, o naprosté absenci jakýchkoliv odstavců a stop po úpravě ani nemluvě.

Obávám se, že nemáš ani schopnost vcítit se do potřeb čtenáře a píšeš příliš povrchně na to, aby to nějak zaujalo. Nedokážeš vtáhnout do děje a příběh pak ztrácí smysl.

Omlouvám se, pokud se tě má kritika dotkla, ale jsem zvyklá říct svůj názor a tady ani od lidí nemůžeš nic jiného očekávat. Pár Draco a Ginny je můj oblíbený, ale upřímně - nepochopila jsem chování ani jednoho z nich v tomhle díle. Chybí tam dost věcí, ale nejvíce tam chybí odpověď na základní otázku: Proč? 

 Odpověď autora: mě vůbec kritika nevadí

Komentátor: Sothis Blue Přihlášený Datum: 30.05.2007 - 16:16 Titulek: Kapitola 2

Jenže na tom, Adelinas, ve skutečnosti nesejde. Povídkovej archiv není výuková hodina slohu, kde se počítá jenom s určitým stupněm pokročilosti. Tím, že jsi svůj výtvor zveřejnila tady, vlastně souhlasíš, aby na něj čtenářstvo uplatnilo stejný měřítka jako na ostatní, třeba mnohonásobně zběhlejší autory. A Nessiny měřítka jsou přísný. Nediv se - ona to čte ve vlastním volným čase a přirozeně chce číst dobrý věci.
To, cos tu napsala, má do povídky hodný toho označení ještě hodně daleko. Kapitoly o rozsahu pěti, respektive sedmi vět - chce se mi říct, že si děláš legraci. Prachobyčejná školní slohovka mívá rozsah okolo dvou stránek A4 rukopisem, popři to. A dělíš slohovky do osmi kapitol? Asi ne.
V takhle krátkým textu se dohromady nic nestačí stát, i když to bereš hodně zhurta - a když se tam nic nestane, není to ničím zajímavý. Navíc jak to bereš zhurta, ztrácí to zaprvý atmosféru, kterou by dodalo vykreslení detailů na vhodných místech, a zadruhý uvěřitelnost a logiku - prostě aby člověk otočil svůj názor na někoho na přesně opačnej, potřebuje většinou nějakej ten čas a taky důvod, čili aby se stalo něco, co ten názor změní. Nic v tom duchu tam nemáš. Přitom právě to, jak se situace někam postupně dopracovává, je ten příběh, na kterým povídka obyčejně stojí nebo s kterým padá.
Překlepy, zmatená větná stavba, chybějící čárky a špatný uvozování přímý řeči tomu taky lesku nedodávaj.
Tak, a kde je ta shovívavost... leda tak v tom, že se pokouším podat ti to mírně. Na rovinu, ta povídka je mizerná. Ale jelikož jsi tak mladá a začátečnice, tak máš šanci se leccos naučit, trochu dozrát a časem se možná dopracuješ ke skvělým dílům.
Ale k tomu se celkem hodí poslouchat, jestli ti k tomu lidi nemaj co říct rozumnýho. Když se budeš jenom vztekat, ať to teda nikdo nečte, tak docílíš přinejlepším toho, že to fakt nikdo číst nebude. Ale ještě spíš ti někdo vynadá. Nebo se ti bude pošklebovat. Každopádně ke zlepšení svýho psaní si nepomůžeš.
Víš, na to, abys měla úspěch s povídkou, musí bejt o moc lepší, než jedničková slohovka, a v žádným případě nemůže bejt horší. Napsat povídku taky často trvá několik neděl. No, to, co chci říct, je, že dobrá povídka vyžaduje mnohem víc úsilí, než si asi myslíš.

Komentátor: Adelinas Přihlášený Datum: 30.05.2007 - 14:56 Titulek: Kapitola 1

víš ale já jsem sedmák a průměrnej

Komentátor: Ness Anonymní Datum: 29.05.2007 - 23:08 Titulek: Kapitola 1

Promiň, ale co vlastně očekáváš? Že si sednu zadek, když uvidím něco, co by zvládnul napsat i průměrný sedmák? Po obsahové stránce je to obyčejný průměr, u první povídky nic nepřekvapujícího, ale stylistická a slohová úprava je otřesná. Můžeš se klidně třeba stavět na hlavu, ale tak to prostě je.

Komentátor: Esclarte Anonymní Datum: 29.05.2007 - 19:58 Titulek: Kapitola 1

Víš, psát si můžeš, co chceš, ale když to své dílko někde uveřejníš, musíš počítat s kritikou. Protože tak už to na světě chodí, že lidé komentují nejen to, co se jim líbí, ale i to, co se jim vůbec nelíbí. A tahle povídka opravdu za moc nestojí. Zkus se radši zamyslet nad tím, co ti napsala Ness. Kritiky jsou dobré i k tomu, aby ses mohla zlepšit. Pokud o to tedy stojíš.

Komentátor: Adelinas Přihlášený Datum: 29.05.2007 - 17:28 Titulek: Kapitola 1

no a je to snad na každém aby se rozhodl jak bude psát povídky snad tak je nečti ne

Komentátor: Ness Anonymní Datum: 28.05.2007 - 21:36 Titulek: Kapitola 2

Shovívavá nebo ne... aspoň čárky bys ve větách mít mohla (to je takové to znamínko, co je na klávesnici vedle písmenka m), o překlepech typu nassednou ani nemluvím. Vůbec povídku (pokud se tomu tak dá říkat) nerozvádíš, vypadá to, jako by ses snažila nahustit děj  do co nejkratší podoby. Navíc první a druhá kapitola - to nejsou kapitoly, to je spíš první a druhý odstavec jedné kapitoly. Celkově (a hlavně bez těch čárek) jsem měla z téhle povídky stejný dojem, jako bych viděla kolem projet TGV (tzn. můžu říct, že je to byl vlak, ale to je tak všechno, co se o tom dá při jeho rychlosti říct).

Komentátor: Adelinas Přihlášený Datum: 28.05.2007 - 20:04 Titulek: Kapitola 1

prosím mějte slitování je to moje první povídka