Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 772 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro Skoro drabble
Komentátor: Jane Anonymní Datum: 13.10.2011 - 22:14 Titulek: Spatřen díky slepotě

Nechci se tě nějak dotknout, ale tohle by dokázal napsat každý. Od autora, a je jedno jestli píše drabble nebo povídku, se očekává určitá originalita, slovní zásoba a schopnost vytvářet zápletku, pointu. Promiň, ale ani jedno z toho nemáš. Některé slovní obraty mě skutečně zarazily, v lepším případě pobavily. O smyslu některých tvých skoro  drabble by se dalo polemizovat. Jednoduše řečeno, přesahuje to tvoje schopnosti.

Komentátor: Aries - admin Anonymní Datum: 14.09.2011 - 21:06 Titulek: Zrádný úkol

Vlož prosím poslední část znova v jiném formátu, je nečitelná. Jinak to budu muset smazat. Děkuji za pochopení.


Odpověď autora: Blbý je, že jsem se o to snažila, ale nešlo to. Ještě zkusím jiný prohlížeč, ale pokud to nepůjde, tak to klidně smažu já sama.

Komentátor: guenvera Přihlášený Datum: 23.09.2008 - 17:54 Titulek: Zrádný úkol

Nevím, co všichni máte. Mně se to líbilo:) Opravdu.

Odpověď autora: A já opravdu děkuju :-) Jsem ráda, že to nepíšu do "vzduchu" ;-)

Komentátor: Sothis Blue Přihlášený Datum: 14.09.2008 - 15:05 Titulek: Zrádný úkol

Ne nutně, ale pravděpodobně to špatně bude. Návaznost na předlohu nemusí bejt vždycky stoprocentní, ale přiměřeně silná jo - rozhodně je špatně vzít si z postav jména a vyprázdnit jejich povahy a životní příběh. A zatímco to, že Voldemort zabil Harryho, se dá sdělit jednou retrospektivní větou, tak aby se dali dohromady Draco s Hermionou, to je na dost dlouhý lokte, obzvlášť pokud Voldemort zabil Harryho a upevnil si tak svoji moc. V rozsahu drabble se to určitě uvěřitelným způsobem zvládnout nedá.
A na červený knihovně je špatně to, že bejvá nelogická, přepjatá a klišovitá. Dost lidí ji považuje za nudnou.


Odpověď autora:

-||- :-)

Komentátor: Arlondie Přihlášený Datum: 14.09.2008 - 11:42 Titulek: Zrádný úkol

Ne. Když napíše takovou povídku, může tak být, proč ne. Ale když to někdo uvede jako (skoro)drabble, a to po čtyřstéšedesátépáté, špatně to je, protože to čteáře nudí. Jako adminka tohohle webu nejenžemám právo, ale spíš povinnost číst vše, co se zde zveřejní. A nejen jako adminka, ale především jako čtenář mám právo (a možná také povinnost) vyjádřit svůj negativní pohled. Na tobě je, nikoliv abys začala obhajovat své dílo s tím, že si "to píšeš po svém" a že "to přece nemusí být takové a makové", ale aby sis z negativních komentářů vzala ponaučení. Nejsou to nadávky ani urážky. Jakmile začneš negativní kritiku brát jako podnět k práci na sobě, tvoje tvorba nabere ke zlepšení.

A ještě k dotazu, co je špatně na červené knihovně: Drabble se vyznačují tím, že většinou se jejich  pointa kolem lásky netočí. Zkus si třeba pročíst drabble od Weatherbyho, zrovna to první je zářný příklad perfektního drabble. A kromě toho, ty jsi zatím nic jiného než červenou knihovnu tuším nenapsala, alespoň co se týče drabble. Je to lidově řečeno na jedno brdo, nicneříkající.Odpověď autora: Možná proto jste jediný, kdo mi zde píše komentáře... ;-))

Komentátor: Sothis Blue Přihlášený Datum: 14.09.2008 - 00:33 Titulek: Spatřen díky slepotě

Protože fanfiction má mít návaznost na svoji předlohu už z definice, proto.


Odpověď autora: Takže když někdo napíše povídku, kde Voldemort zabil Harryho a Hermiona to dala dohromady s Dracem, není to fanfiction? A je to hned špatně..?

Komentátor: Arlondia Přihlášený Datum: 13.09.2008 - 16:40 Titulek: Spatřen díky slepotě

Mám takový dojem, že jsi stále nepochopila, o čem drabble je. Vidím další minidílo z červené knihovny, které v podstatě nemá žádnou pointu. Nemá vtip, nemá poučení, prostě jen výňatek z myšlenek Malfoye. Kdyby tam byla aspoň nějaká návaznost na knihy Harryho Pottera...


Odpověď autora:

Mám takový dojem, že jsi stále nepochopila, že to číst nemusíš. Proč si kazit den? Zajdi na zmrzlinu. Oslaď si život.

>Skoro< drabble - přejmenováno na tvé pobídnutí; ale už dávno... 

A ještě dvě otázky - co je špatného na červené knihovně a proč by to mělo mít návaznost na knihy Harryho Pottera..?

Komentátor: Birute Přihlášený Datum: 27.04.2008 - 18:49 Titulek: Špatná strana

U drabble hraje důležitou roli pointa a překvapení. Nějaký nenadálý zvrat. To oplakávání Severuse a ztracených citů se už dost opakuje a už mě to docela nudí.

Pracuješ s různými postavami, ale ve výsledku to vyznívá stejně. I tak rozdílné postavy jako Pansy a Lily se vyjdřují stejně a jsou stejně rozervány.

V drabble jde i o to charakterizovat postavu (nepřímo) několika větami tak, aby byla přesně vystižená. A to mi u tvých povídek chybí.

A pointa typu "ty taky sedíš celý den na dvou vajíčkách" by se hodila spíš do nějaké hrubozrné povídky.

Komentátor: Effaran Arren Anonymní Datum: 27.04.2008 - 13:18 Titulek: Špatná strana

Asi sem krapet natvrdlá, ale ne že bych to tak úplkně pochopila.

Komentátor: Bejushka Anonymní Datum: 12.04.2008 - 14:58 Titulek: Asi

Skvělě píšeš. Tvoje drabble se mi moooc líbí!! Přidej ještě něco ;-)

Komentátor: Hermionka02 Anonymní Datum: 16.03.2008 - 19:21 Titulek: Sladké potomstvo

Poslední drabble mě dostala:-)

Komentátor: Zíza Anonymní Datum: 15.01.2008 - 21:15 Titulek: Důmyslná zkouška?

Těší mě, já jsem Zíza...

Komentátor: hm Anonymní Datum: 15.01.2008 - 20:39 Titulek: Důmyslná zkouška?

debilita

Komentátor: taak Anonymní Datum: 05.01.2008 - 12:29 Titulek: Slib hvězdám

thle je taky zajímavý

Komentátor: Anonymní Datum: 05.01.2008 - 12:26 Titulek: Změna pohlaví?

Tak TOHLE bylo úžasný

Komentátor: Aries Anonymní Datum: 10.11.2007 - 08:39 Titulek: Slib hvězdám

ad Slib hvězdám:

Téma komentovat nebudu, protože zoufalství kvůli Snapeovi jaksi nechápu, ale budiž, to je tvoje věc. Ale prosím tě, přemýšlej trochu nad slovními spojeními, některé věty jsou opravdu velice kuriózní.

Dívka se "pokoušela stát"? Proč? Má nějaký zdravotní problém? Byla opilá? Kdyby jí byl rok, tak bych chápala, že se pokouší stát, ale takhle nevím, co si o tom myslet.

  Na rozmáčené tváře dopadla nová sada nepoužitých slz - tahle věta by se hodila do parodie, ale povídka je snad míněná vážně?

 Poslední kapka slzy - slza sama je snad kapka, jak ji chceš dál dělit?

A chybí čárka: Vzala mi všechno, pro co jsem žila . To jsi asi přehlédla, jinak je pravopis v pořádku.

Komentátor: P.M.d.A. Anonymní Datum: 01.11.2007 - 08:21 Titulek: Vánoční sen

Co se týče beta-readerů, i tady se jich najde docela dost: stačí kliknout na "Autoři" a v rozklikávací nabídce vpravo nahoře zvolit "Vypsat beta-readery", některého oslovit a domluvit se s ním.

Ha ha ha, Arli, tahle rada se ti fakt povedla. Klikla jsem na první jméno a první povídku a tenhle samozvaný beta-reader neumí interpunkci tak zoufalým způsobem, že by sám potřeboval dobrou betu :-(

Komentátor: Arlondia Přihlášený Datum: 01.11.2007 - 06:55 Titulek: Zrádný úkol

Drabble - označuje povídku o stu slovech. Někdy se však tohoto termínu užívá i pro jakoukoli velmi krátkou povídku. Drabble testuje autorovu schopnost předat základní myšlenku, atmosféru, obraz atd. na extrémně omezeném prostoru.

Toto je definice na stránkách SOSaček, které po mém upozornění (značně nešťastnou) definici upravily. Když pominu fakt o stu slovech (kterýžto bod nemusí splňovat ty opravdu dobré drabble), do charakteristiky ti spadá jen jedna (Zrádný úkol).

Komentátor: Arlondia Přihlášený Datum: 30.10.2007 - 15:48 Titulek: Zrádný úkol

"v"ůvodním, někdy dosud používaném významu je to povídka, která má přesně 100 slov. Používá se však i pro označení povídky, která je velmi krátká a většinou nechá čtenáře, aby si domýšlel skutečnosti ve velkých myšlenkových skocích."

To si ze mě děláš asi legraci... no dobře, necháme to být. Zjevně jsme tu narazili na člověka, který není schopný držet se osnov určitého typu, tak si vymýšlí vlastní. Být tebou, vymyslím i nějaký příhodný název pro tento pseudodrabble, který nemá ani rozsah ani pointu.

Ale máš plus aspoň za změněný název, i to se oceňuje.

 

Co se týče beta-readerů, i tady se jich najde docela dost: stačí kliknout na "Autoři" a v rozklikávací nabídce vpravo nahoře zvolit "Vypsat beta-readery", některého oslovit a domluvit se s ním.Odpověď autora:

Nevím, zda-li jsem správně pochopila, na co narážím svým výrokem "to si ze mě děláš legraci...", ale pokud se to týká toho, jak bylo definováno drabble, tak musím podotknout, že to není můj výmysl, ale informace ze stránky http://sosaci.net/vysv.htm ...

Pokud ne, tak mi, prosím, vysvětli tvou jemnou narážku... :-) 

Komentátor: Sothis Blue Přihlášený Datum: 30.10.2007 - 15:31 Titulek: Zrádný úkol

Můžeš napsat někomu z autorů, co dělají i betování (příslušnej výběr v seznamu lidí), můžeš zkusit beta-readers.wz.cz, můžeš si dát inzerát u Sosaček (diskuse.sosaci.net - mimochodem stránky sosaci.net lze doporučit celý) a možná i v potterpovídčí sekci Soví pošty...