Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 771 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Komentáře pro Slečna
Komentátor: Sothis Blue Přihlášený Datum: 26.02.2009 - 15:22 Titulek: Slečna

Nevi, definice praví toliko, že drabble je povídka o jednom stu slov. Jakým způsobem autor nacpe zajímavej námět na tak malej prostor, to je plně na něm. Velký skoky, který si musí čtenář domyslet, jsou častej prostředek, ale ne povinnej a nemyslím si, že nutnej.

Komentátor: neviathiel Přihlášený Datum: 26.02.2009 - 14:00 Titulek: Slečna

No dobře, konec srandiček, teď vážně. Nevím, o jaký způsob slovosledu jde, zda je to nějaký historický styl, anebo prostě takový experiment. Můj celkový dojem je ale takový, že jsi namíchala spoustu zajímavých věcí - experiment se slovosledem, snahu zmrazit okamžik a celý ho popsat a vyjádřit navíc nějakou myšlenku - na příliš malém prostoru, takže sis nenechala prostor pro manévrování. Takže než se čtenář zorientuje, je na konci.

Takže jo, zkusila jsem to přečíst ještě jednou dvakrát. Drabble to není - tam je třeba si domýšlet věci ve skocích  mezi jednotlivými větami - tady je třeba uvažovat, co bylo předtím a co se stane potom.

Přečetla jsem několikrát, nepochopila, vzdávám to. Možná je problém v tom, že autor ví víc než čtenář a něco v rámci zmenšení rozsahu vyškrtal. 

Komentátor: astrid Anonymní Datum: 17.02.2009 - 18:42 Titulek: Slečna

No, každopádně bych to nenazvala Slečna, ten název mi k tomu nesedí - jak k tématu, tak ke stylistickému vyjádření. Spád děje taky ovlivňují dlouhá souvětí, na která se musíš dvakrát (i víckrát) nadechnout, než je dočteš, takže myšlenka věty uletí pryč.

K tomu stylu psaní se pak nehodí do popisu oblečení té dívky, kterou bych oblékla přiměřeně k době, ve které se tento styl používal, dnes je už archaický, takže bych nepoužila halenku na knoflíky a bílé kalhoty. (no, tohle jen tak dost na okraj-prostě můj názor)

Komentátor: Esclarte Anonymní Datum: 14.02.2009 - 20:39 Titulek: Slečna

Tak co se týká povídky, moc jsem nepochopila, co to má být. Zřejmě pokus, ale netuším, o co.

Ještě k tomu komiky pls: Ono to totiž vyvolává dojem, že se autorka neumí ani pořádně vyjádřit. Což je u čkověka, který své dílo publikuje, i když jen na internetu, na pováženou.

A o komentáře skutečně není třeba žádat u každé povídky. Pokud povídka zaujme, komentáře budou, ať už příznivé nebo ostré. Nemá cenu po nich volat, kvůli tomu nebudou čtenáři komentovat víc. Odpověď autora:

máš asi pravdu:)

jinak co se týče povídky - jak již napsala eva, chtěla jsem vystihnout útěk před něčím, před čím se utéct nedá...je na druhých co si k tomu domyslí...ať už to, že dívku někdo brutálně zmlátil a znásilnil, nebo že ji přepadly nadpřirozené bytosti...

k té aut. poznámce: příště napíšu něco smysluplnějšího ať nejsem za člověka, jenž se neumí řádně vyjádřit;)

a děkuji vám všem za připomínky, člověk si musí umět vyslechnout nejen chválu ale i kritiku, to je myslím více důležité:) 

Komentátor: eva Přihlášený Datum: 14.02.2009 - 20:15 Titulek: Slečna

Mě povídka zaujala. Sice dost krátkám, skutečně poněkud netypicky napsaná (viz ten románksý styl), ale zajímavá. Vyjádřila hloubku myšlenky útěku do ztracena a šílenství, jenž z toho plyne. Autorská poznámka je sice poněkud trhlá, já je takové nepíšu, ale nic proti nim nemám.  Sám život je trhlý, tak co. Naopak některé komentáře mi připadají zbytečně ostré. Vždyť reagovat máte na povídku, autorská poznámka skutečně není důležitá, je pouhou poznámkou...

Komentátor: Aries Anonymní Datum: 14.02.2009 - 14:03 Titulek: Slečna

Erziko, totiž to, co tady vidíš, je svým způsobem vyjádřený názor na příšerně formulovanou autorskou poznámku, která jako by naznačovala:

"Jsem jen ušišlaná afektovaná holčička, takže mě nemusíte brát zas tak vážně".

Co se týče povídky, nevím, jaký umělecký záměr jsi sledovala tím nepřirozeným románským slovosledem.

Komentátor: neviathiel Přihlášený Datum: 14.02.2009 - 10:44 Titulek: Slečna

Holky, to bude asi plst. Jen nevím, na co ji ten komiku potřebuje


Odpověď autora: promiňte, že mne zajímá názor druhých autorek...Myslela jsem, že okénko pro komentáře je zde, aby druzí autoři okomentovali jiné povídky, předali své rady a tipy na vylepšení a sdělili své pocity z přečteného díla...děkuji za vyslyšení.

Komentátor: Esclarte Anonymní Datum: 13.02.2009 - 22:06 Titulek: Slečna

Nevím, jak komentovat, když neovládám jazyk, se kterým se na nás obracíš v autorské poznámce. Navíc jsem ještě nikdy nepsala komika a  oslovení pls asi taky nebylo na mě. Tak nic. 

Komentátor: Aries Anonymní Datum: 13.02.2009 - 17:18 Titulek: Slečna

Prosím, mohla bys mi přeložit autorskou poznámku do češtiny? Chodí sem totiž nejen třináctiletí


Odpověď autora:

komik je bez čárky nad i komík, tudíž komentář:)

btw - je mi 17