Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 770 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Pravidla pro přidávání povídek

Autor smí publikovat pouze vlastní díla. Tato díla mohou být publikovaná i jinde, ale z pochopitelných důvodů upřednostňujeme jinde nepublikované povídky. Čtenáři v českém fandomu obvykle navštěvují více povídkových archívů a pokud sem přidáte povídku, která se už nachází na všech ostatních archívech, nedivte se, pokud ji už nikdo nebude číst, protože ji četl jinde. Pokud publikujete povídku bez vědomí a souhlasu jejího autora jako svoji, počítejte se smazáním účtu, viditelnou ostudou v Novinkách a blokováním přístupu na tyto stránky.

U překladů musí být na viditelném místě, nejlépe v nadpisu, uveden autor. Přeložené povídky publikujte pouze se souhlasem autora. Spousta českých fanoušků sleduje archívy v zahraničí. Pokud si bude autor stěžovat, že se jeho povídka objevila bez jeho souhlasu a vědomí na našich stránkách, budete posuzování podobně jako v případě krádeže povídky. Neznalost neomlouvá.

Všechny fanfiction vyjma HP FF musí doprovázet kompletní prohlášení, doporučujeme vložit je do poznámky (author's note). Pokud není žádné vhodné prohlášení připojeno, administrátoři si vyhrazují právo je připojit.

Z technických důvodů nedoporučujeme vkládání povídky ze souboru. Raději ji vkládejte do okna jako prostý text. Vyhnete se tak spoustě problémů.

Minimální rozsah povídky je 50 slov. Z technických důvodů jsme maximální rozsah omezili na 20 000 slov.

Povídky musí být zařazeny v patřičné kategorii. Pokud se v ní nachází vhodná podkategorie, NEVKLÁDEJTE povídku do hlavní kategorie. Formulář pro vkládání povídek vám umožňuje vybrat pro svou povídku více kategorií, žánrů i postav. Proto nevkládejte jednu povídku vícekrát! Pokud zjistíte, že v nabídce chybí nějaký žánr, postava, kategorie apod., kontaktujte adminy, přidáme vám ji.

Souhrn je text, který se objeví pod názvem povídky ve výpisu povídek. Zde byste měli stručně nastínit, o čem povídka je (tj. navnadit čtenáře). Doporučuji přidat též doplňující informace jako dobu děje (např. generace Jamese Pottera), párování (např. RL/NT), pokud je to důležité. Názvy a souhrny musí být dětem přístupné. Žádné výjimky neudělujeme. "Prosím přečtěte si to", "Bez komentáře", "Ne to je hrozné, ani to nečtěte" atd. také nejsou přípustné názvy nebo souhrny.

Někteří autoři žádají fanoušky, aby nepsali fanfiction na základě jejich prací. Proto nemůžeme přijímat povídky založené na pracích P.N. Elroda, Raymonda Feista, Terryho Goodkinda, Laurella K. Hamiltona, Anne McCaffrey, Robin McKinley, Irene Radford, Anne Rice, a Nory Roberts/J.D. Robba.

K povídce můžete uvést jednu nebo více postav, které v ní vystupují. Není to povinné, ale doporučujeme uvést hlavní postavu. Někteří čtenáři totiž vyhledávají povídky podle postav. Z etických důvodů nepřijímáme ani povídky, v nichž vystupují skutečné osoby (vyjma autora).

Kolonku Varování jste povinni vyplnit, pokud vaše povídka obsahuje jevy ve výběru možností uvedené. Jste povinni uvést všechna patřičná vyrování, tj. pokud vaše povídka obsahuje slash se sexuální scénou, musíte uvést obojí.

Od všech povídek na této stránce je očekáván správný pravopis. Nejsme gramatičtí pedanti a chápeme, že každému občas něco ujede, ale rezervujeme si právo žádat autora o korekturu povídky s neúnosným množství gramatických chyb a/nebo překlepů. V případě ignorování žádosti může být povídka smazána.

Vzhledem k tomu, že tyto stránky pravidelně navštěvují děti, rozhodli jsme se zveřejňovat pouze povídky s ratingem do 18 let. To ale neznamená, že jednoduše v povídce zadáte jiný rating, než jí přísluší! Vyhrazujeme si právo zvýšit rating zaslané povídky, pokud bude obsahovat explicitní sexuální scény a extrémní násilí. Publikace povídek (nebo obrázků) zaměřených na sex a násilí je zakázána.

Kapitoly vícedílových povídek nevkládejte jako oddělené povídky. Vložte první kapitolu, poté přejděte do Upravit povídky ve vašem účtu a přidejte další kapitoly. Pokud s tím máte problémy, kontaktujte prosím admina anebo někoho požádejte o pomoc.

Dokud vložená kapitola povídky není schválena, nevkládejte další. Znepřehledňuje to seznam neschválených textů a beztak se pokračováním nemůžeme zabývat dřív, než vyřešíme aktuální část. 

Pokud děj povídky odkazuje na knihu, která ještě nevyšla v češtině (u nás zatím nedvysílanou sérii seriálu apod.), popř. vyšla teprve nedávno, je povinností autora varovat čtenáře před spoilery. Varování v souhrnu může mít takovouto podobu: "Spoilery pro Harryho Pottera a řád Fénixe", ne třeba "Spoilery k dílu kde umře Sirius Black". V případě, že povídka obsahuje spoilery pro Harry Potter and the Deathly Hallows, uveďte v souhrnu pouze tučně varování "SPOILER", v novinkách se totiž zobrazutí souhrny. Autoři porušující toho pravidlo riskují zrušení automatického schvalování povídek až smazání nicku nebo zamezení přístupu na tyto stránky. Neznalost neomlouvá.

Povídky porušující pravidla budou bez předchozího varování smazány a autorův uživatelský účet může být pozastaven nebo smazán na příkaz administrátora stránky/moderátora. Administrátoři si vyhrazují právo v případě potřeby tato pravidla změnit.

Na tomto webu se snažíme vyjít vstříc i čtenářům, kteří se nechtějí podepisovat pod své komentáře. Ale co je moc, to je příliš - proto pokud objevíte urážlivý s povídkou nesouvisející příspěvek nebo spam, ohlašte to adminům. Totéž platí, pokud objevíte povídku porušující pravidla, která ušla naší pozornosti. Děkujeme. Spoilerování v komentářích se bude trestat zablokováním přístupu na tyté stránky.