Informace
Jsme domovem:
670 povídek
od 235 autorů
z 772 registrovaných.

Diskuse je na našich stránkách Potter Web CZ

Ztraceni v čase od Kleer
[Komentáře - 2] Tisk
- Velikost písma +
Autorská poznámka:
No první kapitola se asi hodně podobá ostatním, ale prosím neodsuzujte mě hned ze začátku. A chtěla bych moc poděkovat Leeně a Morganě Ehran za beta-readera - musela to pro ně být fuška :-)
  1. Půjdou dva

Brýlatý, černovlasý chlapec seděl v okně svého pokoje a vzpomínal na poslední dny ve škole. Pořád ještě nemohl uvěřit, že Brumbál je opravdu mrtvý, i když on sám viděl na vlastní oči, jak ho Snape krutě zabil. Smutek a vztek zároveň ho uvnitř sžíraly. Chtělo se mu křičet. BRUMBÁL JE MRTVÝ!!! Bylo to, jako by už Harry nechtěl dál bez Brumbála žít, neuměl si představit Bradavice bez Brumbála, bez člověka, se kterým toho zažil v minulém školním roce tolik. Jedinou jeho útěchou už byli jenom jeho dva nejlepší kamarádi, Ron a Hermiona. Samozřejmě, že stále myslel na Ginny, tolik ho bolelo jí říci, že se musí rozejít, utěšoval ho jen fakt, že je to pro Ginnyino bezpečí. Chtěl vrátit čas a pak si to uvědomil. Teoreticky vzato může vrátit čas a všechno, co se mu v minulosti nelíbí, by mohl změnit. Jen co dorazí do Doupěte za Ronem, předpokládal, že tam bude i Hermiona, tak Hermioně vezme obraceč času, vrátí se do minulosti a všechno zachrání. Až se vrátí, dá obraceč Hermioně na místo, kde ho našel, a nikdo se nemusí vůbec dozvědět, že minulost změnil on. Byl to podle něj skvělý plán. Celkem vzato to nemohlo nevyjít, a tak když dorazil do Doupěte, šel tajně do Hermionina pokoje a začal tam hledat. Avšak uslyšel někoho vejít. Byla to Ginny, která s Hermionou pokoj sdílela.

„Co tady děláš?“ zeptala se. Harry to chtěl zahrát do autu, a tak řekl: „Čekám tu na tebe.“


Rozhostilo se ticho. Ani jeden nevěděl, co říct, a Harry musel najít obraceč, než se Hermiona vrátí do pokoje. Ginnyina společnost, která by mu jindy byla příjemná, mu teď vyloženě vadila. Začal po obraceči pátrat alespoň očima, Ginny si však jeho počínání všimla.

„Co hledáš?“ zeptala se ho vlídným tónem. Harry usoudil podle jejího hlasu, že jí to může říct, a tak jí to všechno vyklopil. Že ho hrozně mrzí minulost, a tak hledá Hermionin obraceč času, aby se mohl vrátit do minulosti a všechno změnit. Jak to říkal, začaly mu téct slzy, a tak se vyplakal na Ginnyino rameno. Ginny věděla, kde se obraceč nachází, a vyndala ho z Hermionina kufru a dávala si ho kolem krku. Pak se podívala na Harryho takovým pohledem, který jednoznačně říkal: „Jdu s tebou, ať se ti to líbí nebo ne.“ Harry zaváhal, mohlo by to být nebezpečné, ale pak usoudil, že mu vlastně Ginnyina společnost bude velmi příjemná. Došel k Ginny a nechal si dát okolo krku obraceč. Ginny byla z Harryho blízké přítomnosti celkem rozrušená, i když by na ni měla být zvyklá. Přece jenom když spolu chodili, dostali se k sobě dost blízko. Uměla zacházet s obracečem, protože se několikrát dívala na Hermionu, jak mizí, jenže Harryho přítomnost působila její roztěkanost, a tak si ani neuvědomila, že obrací čas na druhou stranu. Naštěstí si to uvědomila, nebo že by to nebylo štěstí, ale naopak smůla? Ginny se v otáčení ztratila, jak se snažila napravit svou chybu, nevěděla, kolik otáček dala do budoucnosti a kolik do minulosti. Chtěla si obraceč strhnout z krku a bohužel se jí to podařilo. Když si Harry uvědomil, co má v úmyslu, už jí nestačil zachytit, a než se obraceč vzpamatoval, odnesl Harryho ještě kdoví jak daleko v čase od Ginny.

Do okénka povinně napište číslicemi třista šedesát pět
Okénko 

Poznámka: Můžete zaslat hodnocení, komentář nebo obojí. Nezapomeňte na okénko.